Ústecké školy a školky mají hlídat kamery

ilustr. obr.
  •  

Přístupy ke všem ústeckým základním školám a mateřským školkám mají být v budoucnu hlídané kamerami. Ty mají zajistit mnohem větší bezpečí dětí. V současnosti je takto pod dozorem kamer jen několik zařízení.

Tato skutečnost je pro současné vedení města neakceptovatelná. „Bezpečnost dětí v našich školských zařízení je pro nás důležitá, proto se pokusíme ihned zareagovat na zjištěný nedostatek, který jsme zdědili. Školám zajistíme kvalitní monitorování přístupu do objektů,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar. Na důležitosti instalace mobilních kamer k základním školám se jednohlasně shodli i členové komise prevence kriminality.

Rada města se tak projektem instalace bude zabývat. „Jednoznačně pro tyto účely finanční prostředky v rozpočtu vyčleníme,“ sdělila primátorka města Věra Nechybová a doplnila: „Do budoucna se budeme zabývat i podobnou analýzou pro mateřské školky.“

Na základě zpracovaného seznamu jsou známy školy, kde je instalovaný kamerový systém, a co je prostřednictvím kamer monitorováno. Z celkového počtu 20 objektů včetně Domu dětí a mládeže má 8 budov kamerový systém, z toho pouze 6 objektů má monitorovaný hlavní vchod do budovy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*