Ústecké střední školy bodovaly v soutěži

  •  

Mezi deseti nejlepšími středními školami kraje v letošním roce se umístila hned pětice z Ústí nad Labem.

V krajské soutěži Dobrá škola zvítězilo Podkrušnohorské gymnázium v Mostě. Od třetího místa, na kterém je Gymnázium Jateční, pak dominují především ty ústecké. V závěsu následují Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. Na desátém místě pak Střední škola obchodu, řemesel, služeb.

„Školy, které se do soutěže přihlásí se snaží získat body hned v několika kategoriích. Hodnotí se například podíl žáků s vyznamenáním, účast na olympiádách, středoškolská odborná činnost, vědomostní soutěže, odborné profesní soutěže apod. a i pořadatelství těchto klání. Posuzuje se také spolupráce s VŠ a jinými vzdělávacími institucemi či spolupráce se zaměstnavateli a sociálními partnery, zajištění vzdělávacích kurzů a exkurzí, vydavatelská činnost, vyrovnaný roční rozpočet školy, projektová činnost a také vnitřní motivační nástroje pro pedagogy,“ uvedla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Školy dostávají za umístění peníze, které pak ředitelé mohou použít buď na rozvoj školy, nebo na odměny nejlepším pedagogům. Deset vítězných si mezi sebou podle získaných bodů rozdělí celkem 4 miliony korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*