Ústecké zoo loni vzrostla návštěvnost

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Ústecká zoo loni pokořila hranici 160 tisíc návštěvníků, což se od roku 1955, kdy návštěvnost sleduje, stalo pouze šestkrát. Celkový počet návštěvníků dosáhl 161 701 osob, což je o 13 927 lidí více než v roce předchozím.

I ze zoologického hlediska byl rok 2016 úspěšný, narodilo se téměř 140 mláďat. Nejcennější odchov se podařil v samém závěru roku. „Ve středu 14. prosince přišlo na svět mládě orangutana bornejského, které se narodilo našim Ňuňákům. S největší pravděpodobností to je samička, takže radost je dvojnásobná. Geneticky se jedná o velice cenné zvíře, stejně tak jako šestiletá Cantik, která je dosud členem naší orangutaní rodinky. Kromě toho se v průběhu roku můžeme pochlubit narozením dalších mláďat, jako je například hřebeček zebry Hartmannové, v historii chovu se jedná o 104. mládě v pořadí, dále se jedná o tři zoborožce vrásčité, což je unikátní odchov v rámci celé Evropy, či mládě vzácného supa himálajského, kterého se podařilo odchovat vůbec poprvé, ale to je jen stručný výčet nejvzácnějších druhů,“ uvedla vedoucí zoologického oddělení Petra Padalíková.

Její kolegyně Martina Kocábková doplňuje: „Kromě narozených mláďat jsme v průběhu roku získali nové druhy, které obohatí stávající kolekci zvířat. Za zmínku určitě stojí samec tapíra čabrakového Mekong ze Zoo Edinburgh, pár nosálů bělohubých, který je jediný v České republice nebo zástupci opeřenců – špaček holohlavý nebo sojkovec lesní.“

Zoo Ústí nad Labem se v roce 2016 dostala do povědomí i díky reklamní, informační a fundraisingové kampani Tučňáci jdou do zoo. „Od začátku července se okolo budoucí expozice tučňáků brýlových, ale i na různých místech mimo zoo objevily reklamní bannery, které nejen informovaly o budoucí expozici, ale nabídly firmám či jednotlivcům možnost podílet se na jejím budování, a to prostřednictvím reklamy v určité finanční výši, popřípadě jen prostým nákupem tučňáčích suvenýrů,“ řekla Nikola Roštejnská z útvaru kontaktu s veřejností. „Za půl roku se podařilo navázat spolupráci se stovkou partnerů a shromáždit tak přes milion korun, ale potřebnou částku – přes 6 milionů korun – jsme získali od našeho zřizovatele, statutárního města Ústí nad Labem. Díky tomu se návštěvníci již letos mohou těšit na žhavou novinku a druh, který v historii naše zoo nikdy nechovala,“ dodala.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*