Ústeckému sportu, ale i sponzorům chybí vize a pravidla

  •  

Ústecký hokej má za sebou první sezónu. Jednatel a manažer klubu Vladimír Evan a zastupitel ústeckého centrálního obvodu za opoziční Ústecké forum občanů je na jejím konci spokojen, protože na jejím začátku hrozilo, že Ústí nebude hrát ani první ligu.

„Slovan se znovu narodil. Bez podpory firmy GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries a. s. (GSD) a přímé podpory jejího majitele, pana Hagana by se v Ústí pravděpodobně hokej nehrál. Ze sportovního hlediska jsme spokojeni a hráčům patří dík za předvedené výkony,“ uvedl Vladimír Evan.

Společnost GSD je hlavním partnerem klubu HC SLOVAN a za více jak patnáct let v roli pravidelného hokejového sponzora ho podpořila mnoha desítkami milionů korun včetně aktivit pro diváky. Pro ty nejmenší například zorganizovala soutěž o zájezd do LEGOLANDU. „Finanční prostředky, které dlouhodobě vkládáme do hokeje, nepřináší společnosti výrazný marketingový efekt. Ústecký hokej podporujeme tak významně na základě rozhodnutí našeho akcionáře Dr. Milana Hagana,“ řekl ředitel společnosti Pavel Kadlec, který také hodnotí sezónu Slovanu kladně díky velmi dobrému konci. „Na zimní stadion přišlo při čtvrtfinálových utkáních více jak 4,5 tisíce diváků a jejich podpora byla fantastická. Chomutov jsme řádně potrápili, a pokud by byl kádr Slovanu kompletní – bez zdravotních problémů, nevím jak by to s Piráty dopadlo,“ doplnil Pavel Kadlec.

Podporu hokeje a sportu ze strany města ale ředitel GSD ale nechválí. „Pokud se přístup a rychlost rozhodování zastupitelů města nezmění, nebude za chvíli ve městě žádný sport ani kultura. Dlouhodobě chybí například koncepce sportu, a nebudou-li mít kluby jistotu pravidelného a adekvátního financování od města, nemohou tento stav přežít. Pokud začíná sezóna letní přípravou hráčů a rozhodnutí o podpoře plánují zastupitelé na listopad, je něco v nepořádku,“ říká Pavel Kadlec.

Vladimír Evan se snaží spolu s manažery dalších ústeckých klubů ve sportovní komisi města zásobovat ústecké politiky informacemi a návrhy pro co nejlepší model podpory sportu. ,,Sportovní komise, jako poradní orgán, měla připomínkovat koncepci rady, ale nakonec koncepci vytváří sama komise. Čerpáme informace i z jiných měst a snažíme se najít optimální udržitelný stav pro vrcholový, mládežnický i rekreční sport v Ústí nad Labem na delší časové období. Doufám, že se dočkáme i realizace,“ uvedl Vladimír Evan.

Bez ochoty soukromého sektoru financovat sport ústecké sportovní kluby budou jen přežívat nebo zanikat. Řada firem včetně GSD ale není spokojena s aktivitou ústeckých politiků. ,,Naše firma kromě hokeje podporuje divadlo, přispíváme na pořádání festivalu Porta a na jiné festivaly, plesy apod., stavíme dětská hřiště a přispíváme různým nadacím a neziskovým organizacím. V řádech milionů korun ročně. Snažíme se tak zlepšit život ve městě, kde žijeme a pracujeme. Nemůžeme však vyřešit kulturní a sportovní bídu ve městě, od toho tu jsou komunální politici. Před volbami za námi politici chodí a prosí nás o naše hlasy a pak namísto toho, aby za nás prosili u velkých firem o peníze pro zajištění kultury a sportu ve městě, musejí voliči prosit je, zvolené zástupce města, aby pro ně něco v oblasti sportu a kultury udělali. Pokud se toto nezmění a politici si nezačnou uvědomovat svou roli, že jsou tu pro lidi, nebudou firmy realizovat žádné aktivity a přesunou svá sídla mimo Ústí nad Labem,“ míní ředitel společnosti Pavel Kadlec.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*