Ústecko je rájem pervitinu

  •  

V boji s drogami se policisté na Ústecku zabývají mnohem častěji výrobnami pervitinu než pěstírnami marihuany. Vyplývá to z mapy, kterou na začátku listopadu zveřejnila Policie ČR. Podle ní policisté v letošním roce na Ústecku odhalili sedm výroben pervitinu a jedno místo, kde se ve velkém pěstovalo konopí s vysokým obsahem THC.

Nejfrekventovanějším místem je podle mapy centrum Ústí, kde kriminalisté odhalili dvě výrobny drog. Marihuana se naopak pěstovala na katastru Chlumce.

„Cílem zveřejnění těchto údajů je zejména ochrana zdraví a bezpečnosti postižených osob, které nemají možnost tuto informaci jiným způsobem získat. Zároveň chce Policie České republiky touto cestou informovat o rizicích a trendech spojených s nelegální výrovou drog a motivovat k větší obezřetnosti a všímavosti,“ uvedla mluvčí policie  Barbora Kudláčková.

Při výrobě pervitinu se podle policie uvolňují nebezpečné plyny a aerosoly, které velmi zásadně kontaminují prostor, ve kterém k varu dochází. Následně se taktéž mohou šířit obytným domem. Dekontaminace je drahá a náročná

K pěstování marihuany se nejčastěji používají pronajaté objekty. „K největším nebezpečím, která mohou pěstírny představovat, patří zejména jedovaté výpary z pěstební činnosti, požáry vzniklé zkraty na neodborně provedených zásazích na elektrickém vedení, zasažení elektrickým proudem, narušení statiky domu při stavebních úpravách a škody na životním prostředí vlivem chemických látek požívaných při pěstování,“ dodala Kudláčková. Lu

Světle červená značí odhalenou výrobnu pervitinu, tmavá barva dvě. Světle zelená znamená pěstírnu marihuany.
Světle červená značí odhalenou výrobnu pervitinu, tmavá barva dvě. Světle zelená znamená pěstírnu marihuany.

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*