Ústecký kraj chce jednat o mzdách řidičů

  •  

O platech řidičů v krajských zelených autobusech jednal s předsedou Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska Stanislavem Grospičem radní Jaroslav Komínek. Někteří řidiči krajských dopravců v uplynulých dnech avizovali, že chtějí stávkovat, pokud jim nestoupnou mzdy.

Radní Komínek na upozornil, že v tuto chvíli neexistuje žádné usnesení vlády ČR, které by měl kraj naplnit, a nikdo z dopravců ho k jednání o zvyšování mezd ani nevyzval. „Mám osobní zkušenost s prací řidiče autobusu, vím, jak je náročná. Zároveň však jako představitel kraje musím plně respektovat uzavřené a platné smlouvy s dopravci a aktuální legislativu. Pokud vláda ČR avizované nařízení o zvýšení mezd řidičů autobusů vydá, jsme připraveni se všemi dopravci, se kterými má kraj uzavřenu smlouvu, okamžitě v této věci jednat. Již jsem o tom také zástupce dopravců informoval,“ řekl Jaroslav Komínek.

Stanislav Grospič byl se závěry jednání spokojen. „Jsem rád, že jsme si mohli vysvětlit náhled Ústeckého kraje na řešení platové otázky řidičů autobusů. Na pravou míru zde byly uvedeny zkreslené informace, které se v minulém týdnu objevily v médiích,“ uvedl

Ústecký kraj vysoutěžil dopravu ve výběrovém řízení a smlouvy obsahují jasná ujednání. Podle kraje jsou to dopravci, kteří jediní mohou upravovat nebo rozhodovat v zákonném rámci o výši mezd svých zaměstnanců.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*