Ústecký primátor ocenil dvě dívky, které zachránily život cyklistovi

  •  

Ústecký primátor ocenil Martinu Chvojkovou a Kateřinu Skokanovou z Ústí nad Labem, které koncem dubna (25.4.) zachránily život cyklistovi, když zkolaboval.

Kolem ležícího muže přitom před nimi prošli dva lidé bez povšimnutí. Teprve dívky mu poskytly masáž srdce a zavolaly záchrannou službu. Díky této pomoci cyklista přežil. Ústecký primátor Josef Zikmund z ANO 2011 jim poděkoval a dostaly i hodinky s věnováním a drobné dárky.

„Myslím, že je to dobrá zpráva, protože většinou staří říkají, že mladí nestojí za nic, a já si myslím, že ta děvčata dokázala, že to tak není. A věřím, že policie najde toho člověka, který myslel jen an sebe a nepomohl – to je porušení zákona,“ konstatuje Josef Zikmund.

Podle šéfa ústecké policie Vladimíra Danyluka mají i záznam obou mužů z kamerového systému: „Kdyby, jak ten řidič, tak ten náhodný chodec, k tomu muži přišli, tak určitě to mohlo být o několik desítek vteřin dřív oznámeno na záchranku a mohlo se pod odborným dohledem tomu muži pomáhat.“

Na záznam z průmyslové kamery, která průběh události natáčela, se můžete podívat níže. Pokud byste některého z mužů z videozáznamu poznali, zavolejte na linku 158.

Gabriela Hauptvogelová/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*