Ústeckými ulicemi budou jezdit nové trolejbusy

ilustr. obr.
  •  

Ústecký dopravní podnik nakoupí dalších dvanáct parciálních trolejbusů od Škody. Využil tak celou opci v rámci smlouvy na nákup trolejbusů Škoda 27 Tr. Kontrakt uzavřel dopravní podnik na podzim roku 2022. Poslední objednávka má tak hodnotu bezmála 250 milionů korun, celkově má zakázka hodnotu více než 650 milionů korun.

„Dodávkou 33 velkokapacitních parciálních trolejbusů dojde k zásadní modernizaci vozidlového parku této trakce, a zároveň k ukončení provozu posledního trolejbusu 15 Tr. Jsme opravdu rádi, že se nám podařilo podepsat kontrakt s naším dlouholetým a prozatím jediným dodavatelem trolejbusů značky Škoda a upřímně se těšíme, až nové trolejbusy vyjedou do ulic města Ústí nad Labem. Věřím, že s dodávkou těchto vozidel dojde ke zvýšení komfortu pro cestující veřejnost i naše řidiče,“ uvedla Simona Mohacsi, předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka ústeckého dopravního podniku.

Trolejbusy Škoda 27 Tr vybavené nejmodernějšími prvky se vyznačují skvělou energetickou účinností, minimálním dopadem na životní prostředí a zvýšeným komfortem pro cestující. „Trolejbusy Škoda 27 Tr v sobě dokonale propojují inovace, spolehlivost a ohleduplnost k životnímu prostředí, a právě proto se k nám zákazníci stále vrací. I z toho důvodu jsme považováni za jednoho z předních výrobců trolejbusů v Evropě. A my tento závazek rozhodně nebereme na lehkou váhu,“ dodal Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

Vozy s kapacitou 115 osob budou mít klimatizaci, USB zásuvky nebo informační systém pro cestující. Sedačky budou mít plastovou skořepinu v šedé barvě s červeným koženkovým sedákem.  Ke zvýšení bezpečnosti provozu slouží řidiči kamerový systém uvnitř i vně vozidla a funkce hlídání mrtvých úhlů. Vozidlo je třínápravové a má čtvery dveře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*