Ústečtí karatisté bojovali na prestižním turnaji v Rakousku

úspěšný SKR SPORT UNION. Zdroj: Sport Union
  •  

Další pomyslnou čárku do mezinárodních úspěchů ústeckého karate si připsal minulý víkend Shotokan Klub Rajchert Sport Union. V sestavě šesti závodníků bojovali na mezinárodním prestižním turnaji Austria Open junior v rakouském Salzburgu.

Na této akci startovalo, na sedmi tatami, více jak 900 závodníků z evropských států a zámoří. Ústečtí borci tak měli možnost poměřit své síly i se soupeři z Kanady, USA, Švýcarska, Německa, Itálie, Belgie, Holandska, Anglie, Turkmenistánu, Rakouska… a i všech skandinávských států.

V této silné konkurenci dělali ústeckému karate jen čest. Nepoložilo je množství státních vlajek zúčastněných zemí, ani silná konkurence. Danu Drábkovi se podařilo v kategorii juniorů do 55kg  projít vítězně několika eliminacemi a ve finále se postavil vynikajícímu soupeři Melekhinovi z Běloruska. Tady už došlo na skutečně silný zápas, který Drábek se ctí 1:2 prohrál.

DSC_0083
Stříbrný Dan Drábek s trenérem Nechybou. Zdroj: Sport Union

“Tak vysoko jsem se ještě na takové soutěži nedostal, jsem nadšený, i když jsem prohrál. Bělorus byl vynikající soupeř“, svěřil se po zápase Drábek. Na třetích místech se umístili reprezentanti SRN.

Kumite Individual male Juniors -55 1 MELEKHIN OLEG BUDOKAI  BELARUS
        Kumite Individual male Juniors -55 2 Drábek Dan SU Ústí nad Labem  CZECH REPUBLIC
        Kumite Individual male Juniors -55 3 Haas Florian LV Rheinland Pfalz  GERMANY
        Kumite Individual male Juniors -55 3 Röhl Jean-Pierre Musashi Weimar e.V.  GERMANY

 

Další medalií ověnčil úspěch Ústečanů Petr Podrábský. Ten startoval v kategorii kadetů do 52kg, a i on si vedl skvěle. Prošel úspěšně několika eliminacemi, ale v  semifinále jeho spanilou jízdu vítězstvím ukončil Bui Tien Hieu z Německa. V opravných zápasech pak nasadil všechny své síly, aby z toho byl alespoň bronz. To se podařilo. „ Petr v zápase o třetí místo výrazně předčil ukrajinského závodníka. Nebýt semifinálové prohry, dostal by se souboje s vynikajícím holandským soupeřem Adjodhiou Damianem.  A to byla velká zkušenost“, zpovídal se trenér Nechyba z pohledu na zápasy.

Kumite Individual male Cadets -52 1 Adjodhia Damian KarateKenamju Haarlem  NETHERLANDS
        Kumite Individual male Cadets -52 2 Bui Tien Hieu Karate-Do Rochlitz e.V.  GERMANY
        Kumite Individual male Cadets -52 3 GIULIANI MIRKO GLC FIJLKAM  ITALY
        Kumite Individual male Cadets -52 3 Podrábský Petr SU Ústí nad Labem  CZECH REPUBLIC

 

Jistě dobrým úspěchem je i čtvrté místo Dominika Nechyba v kategorii mužů do 21 let. Tomu se podařilo rehabilitovat se, po úvodní prohře, v repasážích, ale o bronz se neprosadil. Byl to jeho první velký zahraniční start a tak je v kategorii úspěšných.

Kumite Individual male U21 -84 1 Isakau Anton BUDOKAI  BELARUS
        Kumite Individual male U21 -84 2 Reindl Thomas Askö SeiBuKan Linz  AUSTRIA
        Kumite Individual male U21 -84 3 SHANE Julian Swiss Karate Union  SWITZERLAND
        Kumite Individual male U21 -84 3 Gratzer Andre KARATE VORARLBERG  AUSTRIA
        Kumite Individual male U21 -84 5 Nechyba Dominik SU Ústí nad Labem  CZECH REPUBLIC

„Z dalších zápasů jen letem světem, Michal Jakoubek dorost -57kg- prohra 1:0 s Norem, Kateřina Procházková v jun. -59,  9. místo, prohra o postup  3:1 s Němkou, v Open 9. místo, prohra o postup  3:0 s Kanaďankou, Ondra Hrdlička – prohra 1:0 s Rakušanem“, dolistoval vzpomínkami na turnaj v Rakousku trenér Nechyba.

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*