Ústečtí karatisté v Chodově

Nejmladší závodní skupina SKR SPORT UNIONU vyjela na populární turnaj o Cenu starosty města Chodova do tohoto západočeského města.

Na 37 soutěžících s nízkými technickými stupni a začínající dorost, se rozhodli poměřit své síly se západočeským regionem. Jejich zkušenější kolegové startovali na Národním poháru ČR v Liberci.

Na úvod je nutno podotknout, že soutěž v Chodově byla negativně poznamenána skutečností existence velké soutěže mimo region. Všichni licencovaní rozhodčí tedy startovali v Liberci a na Chodov zbyli pouze domácí a začínající rozhodčí. I přes tuto velmi, pro malé závodníky stresující skutečnost, kdy rozhodčí častokrát nevěděli, jak rozhodnout mistrovské sestavy, podali skvělé výkony.

V bojových sestavách se prosadil, poprvé na soutěži, mladý Matěj Machata. Druhá místa vybojovali: Petr Nguyen, Adam Šmejkal, Pavel Šoral a také Michael Vlček. Ten zaskočil rozhodčí sestavou Sochin, kterou neznali a po poradě rozhodčích přidělili vítězství svému domácímu závodníkovi…Třetí místa obsadili Josef Koskuba, Soňa Hrochová, Jan Bednář, Martin Studnička a Lenka Kovářová.

Závodníkům se dařilo i v kumite. Se zlatem odjížděli Adam Šmejkal, Julie Lindnerová a Matěj Machata. Ti neměli prakticky na soutěži konkurenci. Druhá místa vybojovali Michael Vlček, Kimi Zita, Martin Studnička, Veronika Janů a Soňa Hrochová. Bronzy si odnesli Elen Kozlová, Adéla Čepičková, Jan Bednář, Matěj Pavel a AljonaDrahanová. Po těchto negativních zkušenostech nabídl západočeskému vedení karate ústecký rozhodčí Rajchert bezplatné vyškolení nových rozhodčích, pro další ročník této mládežnické soutěže.

Josef Rajchert, SKR SPORT UNION

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*