Ústečtí radní plánují zrušit poplatky za svoz odpadu

  •  

Ústečané v následujících letech nejspíš nebudou muset platit za svoz odpadu. Na svém posledním jednání se na tom shodli radní města a toto i v září půjde ke schválení do zastupitelstva. V platnost by to pak mohlo vstoupit v lednu 2018.

Na tiskové konferenci vedení města uvedlo, že radní se pro tento krok rozhodli po analýze současné ekonomické situace.

„V tuto chvíli podle informací o plnění rozpočtu Ústí je zřejmé, že se ekonomice i hospodaření města daří. Ani názory představitelů jednotlivých obvodů na změnu vyhlášky nejsou jednotné, proto se vedení města rozhodlo osvobodit všechny občany od poplatku za odpad a napravit tak slib minulých představitelů města z roku 2008, že po zvýšení daně z nemovitosti, čtyřnásobné od roku 2009, bude zrušen poplatek za komunální odpad. Doposud nebyl tento nešvar napraven a slib naplněn. Poplatek se nevybíral v letech 2009 a 2010 a znovu byl zaveden od roku 2011. Hlavní snahou vedení města je nestresovat a nezatěžovat tímto poplatkem poctivé občany města, kteří vše řádně platí,“ uvedla mluvčí města Romana Macová.

Město se však současně potýká s velkým množstvím neplatičů. Dluh od roku 2002 postupně narůstá, nyní činí 139 milionů korun. Dluhy jsou sice obtížně vymahatelné, ale odpuštěny nebudou. Nadále bude probíhat jejich vymáhání.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*