Ústečtí radní plánují zrušit poplatky za svoz odpadu

Ústečané v následujících letech nejspíš nebudou muset platit za svoz odpadu. Na svém posledním jednání se na tom shodli radní města a toto i v září půjde ke schválení do zastupitelstva. V platnost by to pak mohlo vstoupit v lednu 2018.

Na tiskové konferenci vedení města uvedlo, že radní se pro tento krok rozhodli po analýze současné ekonomické situace.

„V tuto chvíli podle informací o plnění rozpočtu Ústí je zřejmé, že se ekonomice i hospodaření města daří. Ani názory představitelů jednotlivých obvodů na změnu vyhlášky nejsou jednotné, proto se vedení města rozhodlo osvobodit všechny občany od poplatku za odpad a napravit tak slib minulých představitelů města z roku 2008, že po zvýšení daně z nemovitosti, čtyřnásobné od roku 2009, bude zrušen poplatek za komunální odpad. Doposud nebyl tento nešvar napraven a slib naplněn. Poplatek se nevybíral v letech 2009 a 2010 a znovu byl zaveden od roku 2011. Hlavní snahou vedení města je nestresovat a nezatěžovat tímto poplatkem poctivé občany města, kteří vše řádně platí,“ uvedla mluvčí města Romana Macová.

Město se však současně potýká s velkým množstvím neplatičů. Dluh od roku 2002 postupně narůstá, nyní činí 139 milionů korun. Dluhy jsou sice obtížně vymahatelné, ale odpuštěny nebudou. Nadále bude probíhat jejich vymáhání.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*