Ústí bude hostit už 19. ročník divadelního festivalu Kult

Regulace intimity. Zdroj: festival Kult
  •  

Další ročník divadelního festivalu Kult se blíží. Už 7. září v 9:00 hodin bude na www.festivalkult.cz zahájen předprodej vstupenek. Ten se uskuteční od 14. do 22. října v ústeckých prostorách Činoherního studia, Hraničáře, Domu kultury, Café MAX, kavárny v Muzeu a na FF UJEP.

Velkolepé zahájení divadelního festivalu Kult si vzala pod taktovku pražská umělecká skupina Tantehorse. 14. října představí Tantehorse přímo v centru města několik site specific performancí, které využívají veřejný prostor. Divák spolu s průvodcem projde městem po trase od Hraničáře po Činoherní studio a na sedmi stanovištích se mu prostřednictvím klauniády, akrobacie, tance, opery, pantomimy, pohybového divadla a žonglérů na chůdách otevře svět střetu sedmi cností a sedmi hříchů. Celý projekt je volně inspirován dílem Psychomachia autora Aurelia Prudentia Clementa. V jednotlivých rolích se představí české špičky konkrétních žánrů. Cesta plná zážitků vyvrcholí volně navazujícím videomappingem na budovu činoherního studia. Výtvarnou stránku mappingu má na starosti výtvarník František Pecháček a o hudební doprovod se postará oceňovaná hvězda české progresivní scény Aid Kid. Celé zahajovací akce se diváci mohou zúčastnit v rámci festivalu Kult zdarma.

Od soboty 15. října se diváci mohou těšit na první premiéru sezóny ústeckého Činoherního studia Pan Bílý, Zrzka a ti druzí, na dětské představení Mami, už tam budem? divadla Minor oceněné cenou Erik za nejinspirativnější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla za sezónu 2014/15 nebo na akrobatické vystoupení Walls and Handbags pro děti a dospělé v podání skupiny Losers Cirque Company. Na festivalu vystoupí také Hamleti v jedné z hlavních rolí s Petrem Čtvrtníčkem z divadla Na zábradlí. Do období konce druhé světové války se Činoherní studio ponoří s inscenací Vyhnání Gerty Schnirch brněnského HaDivadla, která získala Cenu divadelních novin 2015 v kategorii Činoherní divadlo. Dále mohou diváci navštívit představení Pustina ze Studia Hrdinů, které se pyšní cenou Divadelních novin 2015. Za návštěvu určitě bude stát inscenace Regulace Intimity mladého generačního divadla Zapětminutdvanáct a závěr festivalu bude patřit Zimní pohádce Dejvického Divadla.

Stejně bohatá jako hlavní program festivalu je i jeho doprovodná část s řadou přednášek a besed. Tahákem určitě budou Shakespearovské přednášky profesora Hilského a režiséra Nuckollse nebo k tématům inscenací vztažené přednášky historiků Veselého a Brožové. Chybět nebudou ani koncerty a festivalové party.

Budeme rádi pokud přijmete naší pozvánku na festival Kult. Pokud Vás program zaujal a rozhodnete se k návštěvě lehce kulturně osiřelého severu, dejte nám vědět. Volné vstupenky jsou pro vás připravené, a pokud budete mít zájem, pomůžeme Vám najít vhodné ubytování a doporučit zajímavá místa v okolí k návštěvě v případě delšího pobytu.

V případě jakýchkoliv dotazů a rezervací volných vstupenek prosím kontaktujte naší produkční a PR manažerku Lenku Havelkovou.

Pokud zde plánujete strávit více dní, ubytovat se můžete například Na Rychtě, v hotelu Vladimír, v Interhotelu Bohemia, Clarion Congress hotelu nebo v Pensionu Duel u Hraničáře.

V hlavním programu bude jako každý rok celá řada oceněných inscenací:

HaDivadlo – Vyhnání Gerty Schnirch – Cena Divadelních novin v kategorii Činoherní divadlo

Studio Hrdinů – Pustina – Cena Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo

Losers Cirque Company – Walls and handbags – Cena Divadelních novin v kategorii Taneční a pohybové divadlo

Minor – Mami, už tam budem? – Cena Erik

Na zábradlí – Hamleti

Dejvické divadlo – Zimní pohádka

11:55 – Regulace intimity

Činoherní studio – Pan Bílý, Zrzka a ti druzí – premiéra

Doprovodný program nabízí množství přednášek, besed, velkolepou zahajovací show divadla Tantehorse a

Zdroj: festival Kult


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*