Ústí chce dát více na dopravní podnik nebo silnice

  •  

Ústí nad Labem má rok hospodařit s příjmy 1,47 a výdaji 1,51 miliardy korun. Rozpočet bude vyrovnaný, protože schodek se pokryje z letos neutracených peněz. Vše musí ve středu schválit zastupitelé.

Podle primátorky Věry Nechybové je rozpočet napjatý, ale přesto se v něm podařilo navýšit některé položky. „Mě osobně velmi těší investice do jeslí, konkrétně do bazénu, která umožní, aby se chodili jak ženy, tak muži,“ uvedla. Upozornila, že jde o návrh, který se může na středečním jednání zastupitelů změnit. S většinou klubů ho ale projednala.

Podle náměstka Jiřího Madara posílí oproti letošnímu roku oblast sportu, kultury a sociálních věcí, kam má jít o 13 milionů korun navíc. Školy dostanou stejně jako letos. „Pokud bude hospodaření za letošní rok přebytkové, rádi bychom jim ale přidali,“ řekl.

O 17 milionů korun více má jít do dopravního podniku na lanovku a ztrátu z veřejné dopravy. Nejde ale o peníze na zvýšené platů řidičů. O pět 5,5 milionu korun více, celkem 36,6 milionu půjde do oprav komunikací. „Stále je to málo,“ upozornil náměstek Pavel Dufek. Dodal, že mnohem častěji se ale budou uklízet chodníky, po čemž lidé volali.

Peníze z rozpočtu půjdou třeba i na tučňáky do zoo nebo na kruhovou křižovatku v Předlicích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*