Ústí hostí pohár v jízdě na trenažérech

  •  

Sportovní hala UJEP bude hostit I. kolo Českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru 2018. Akci pořádá Veslařský klub Paprsek, který se věnuje veslování těžce zdravotně postižených, ve spolupráci s VK Spartak Boletice – oddíl veslování Brná.

„Z hlediska halového veslování jde o nejvýznamnější sportovní akci, v tomto sportu na území ČR. Jde o sportovní svátek, kterého se zúčastní přibližně 300 sportovců z celé republiky a pravděpodobně také závodníci z SNR, kteří se představí v sekci mládežnického veslování,“ přibližuje za Veslařský klub Paprsek tajemnice klubu Věra Kosová.

Český pohár v jízdě na veslařském trenažéru se koná ve třech kolech, ve třech městech ČR. A pro letošní rok se I. Kolo poháru koná 6. prosince v Ústí nad Labem. I z pohledu diváka jsou závody atraktivním zážitkem.

„Jednotlivé trenažéry jsou navzájem propojeny a celý závod je v reálném čase přenášen velkoplošné plátno. Diváci tak mohou přímo sledovat pohyb všech soupeřících najednou. Závodit se bude ve všech věkových i výkonnostních kategoriích, včetně kategorie handicapovaných sportovců. Akce je přístupná všem fanouškům veslování i veřejnosti,“ dodává tajemnice klubu Věra Kosová.

I. kolo Českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru je pořádáno za finanční podpory Českého veslařského svazu a města Ústí nad Labem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*