Ústí hostilo velkou cenu, domácí plavci bodovali

  •  

K prasknutí plná plavecká hala Klíše si užila velkou cenu. A hned dvakrát aplaudovala rekordu. Za účasti 520 závodníků z 50 klubů České republiky, Německa a Ukrajiny se konal 8. ročník Velké ceny Ústí nad Labem v plavání a pořadatelem byl Městský plavecký klub Ústí nad Labem v čele s ředitelem tohoto plaveckého podniku Romanem Eckertem. Pohár pro nejlepší tým získala domácí Ústecká akademie plaveckých sportů. Za finanční podpory města mohla opět ústecká padesátka zažít v nabité hale elektrizující atmosféru.

Vrcholem víkendového plaveckého klání byly memoriály Zdeňka Vaněčka na 200 metrů volným způsobem Open a Ivo Budínského na 200 metrů prsa Open. V memoriálech se neztratili ani domácí plavci Ústecké akademie.  V memoriálu Ivo Budínského zvítězila na 200 metrů prsa Open domácí Anna Plíhalová a v mužské kategorii zvítězil v novém rekordu mítinku litoměřický Vojtěch Netrh, na třetím místě se umístil domácí Matěj Holka. V memoriálu Zdeňka Vaněčka na 200 metrů volným způsobem Open zvítězil v mužské kategorii v novém rekordu Ondřej Gemov z Plzně a v ženské kategorii Veronika Tondrová také z plzeňského klubu. Ústeckým fanouškům udělala radost v tomto závodě třetím místem Kateřina Zimová.

V soutěži družstev si pohár po roční přestávce vybojovala domácí Ústecká akademie plaveckých sportů před druhou Slávií Plzeň, která obhajovala loňské prvenství. Třetí příčku si domů odvezli plavci Slávie Chomutov.

Mezi nejúspěšnější ústecké plavce, kteří získali medaile patřila Tereza Žďárková,  Adéla Kocánková, Adéla Zimová, Ondřej Křivánek, Ondřej Los, Arsenii Pavlov, Tomáš Mrázek, Filip Bejček, Michal Potměšil, František Todt, Kateřina Zimová, Nikola Kulhavá, Barbora Eckertová, Isabella Anna Štréblová, Petr Herink, Petr Adamec, Matyáš Ryšánek, Vojtěch Šára, Michal Taussig, Matěj Holka, Sabina Zimová,  Marek Brázda, Vojtěch Janeček, Vojtěch Matula, Daryna Nabojčenko, Anna Plíhalová a Jan Šefl.

Domů letí velká gratulace, dík patří všem trenérům a plavcům, kteří na letošní ročník přijeli, rozhodčím a hlavně všem, kteří pomohli s přípravou na letošní Velkou cenu Ústí nad Labem, která se vydařila na jedničku.

Roman Eckert, Ústecká akademie plaveckých sportů


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*