Ústí má po celodenním jednání rozpočet

  •  

Ústečtí zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2017. Počítá s příjmy 1,53 a výdaji 1,57 miliardy korun. Je o 58 milionů vyšší než vedení města původně předpokládalo.

Podle primátorky Věry Nechybové navýšení umožnila daňová kalkulačka, podle které budou vyšší daňové příjmy. „Mohli jsme tak vyhovět některým požadavkům,“ uvedla primátorka. Navíc tak rozpočet města počítá třeba s 15 miliony na investice do škol, školek a DDM. Vyhověno tak bylo požadavku na zvýšení dotací pro jednotlivé městské obvody na výkon státní správy, a to ve výši 4 miliony korun celkem. Navýšena byla finanční rezerva o 5 milionů, aby město mělo jistotu v případných neočekávaných finančních potřebách.  Pamatováno bylo i na neutěšený stav komunikací, a proto byl předložený návrh rozpočtu ještě upraven ve výdajích o dalších 15,2 milionu korun na údržbu a čištění komunikací a chodníků. Na zvýšení platů řidičů v Dopravním podniku města bylo přeřazeno 4,8 milionu korun. Pro zlepšení sociální situace ve městě byla posílena o 1 milion položka systémového řešení sociálního vyloučení. A v neposlední řadě bylo pamatováno i na dvoumiionovou rezervu na spolufinancování projektů.

Na rozpočtu mezi jednotlivými politickými kluby nebyla shoda. Vaše Ústí spolu se sociálními demokraty předložilo dokonce vlastní návrh rozpočtu. Podle Martina Maty, který ho přednesl, totiž ten od vedení města nebyl dobře vypracovaný. Navrhoval výrazné navýšení peněz pro obvody, pro každý třeba pět milionů na investice, peníze na demolice, koupení sportovní haly na Střekově a řadu dalších.

Primátorka musela po vice než hodině zasedání přerušit a zástupci klubů přes dvě hodiny jednali o návrzích za zavřenými dveřmi. Pro návrh předloženým Martinem Matou nakonec scházel jeden jediný hlas, upravený rozpočet podpořilo 20 zastupitelů. „Naštěstí se řada našich návrhů do konečné verze dostala,“ komentoval výsledek Mata.

Primátorka Nechybová slíbila, že pokud bude výsledek letošního hospodaření příznivý a podaří se najít i další zdroje, je vedení města připravené v průběhu příštího roku vyhovět dalším požadavkům na investice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*