Ústí nad Labem má rozpočet na příští rok

  •  

Ústečtí zastupitelé schválili na svém dnešním jednání rozpočet města na rok 2019. Schválení rozpočtu předcházela obsáhlá diskuze jak zastupitelů, tak i občanů. Zastupitelé odmítli tři protinávrhy a návrh vyrovnaného rozpočtu pro příští rok schválilo třiadvacet zastupitelů, sedm bylo proti a zdrželo se šest.

Rozpočet je konstruován jako vyrovnaný s tím, že všechny rozpočtované výdaje jsou pokryty vlastními zdroji. Počítá s příjmy 1,866 a výdaji 2,052 miliardy korun. Rozdíl je pokryt nevyčerpanými vlastními zdroji vytvořenými v letošním roce. Splátky úvěrů představují 102 mil. Kč.

Investiční část výdajového rozpočtu přesahuje 400 milionů korun. V neinvestiční části výdajového rozpočtu má být 1,649 miliardy korun a dotace pro městské obvody bude 137,1 milionu korun.

Mezi hlavní priority patří investice do majetku města, například dostavba plaveckého areálu na Klíši, rekonstrukce Corsa v Krásném Březně a úpravy u dolního vstupu do zoo kvůli zvýšení bezpečnosti, ale také opravy škol a školek nebo silnic. Město chce také znovu jednat s univerzitou o odkupu bývalého rektorátu v Hoření ulici. „Jsem rád, že se rozpočet podařilo schválit ještě před koncem roku. Je to nejdůležitější materiál, který zastupitelstvo projednává. Umožní nám plynulé fungování města bez komplikací s rozpočtovým provizoriem,“ řekl po hlasování primátor Petr Nedvědický.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*