Ústí pomůže plavcům s úhradami na Klíši

  •  

Ústečtí zastupitelé dají dvěma ústeckým plaveckým klubům přes 580 tisíc korun na zvýšené platby v hale na Klíši. Další navíc dostanou formou šeků. Kluby o dotaci požádaly, protože poplatky na dráhu v hale několikanásobně vzrostly.

Před rekonstrukcí haly na Klíši platily za hodinu na jedná dráze 50 korun. Nyní musí hradit 250 korun za hodinu, což je podmínka udělení dotace na rekonstrukci haly. „Pokud bychom peníze neschválili, kluby by musely výrazně zvednou poplatky pro rodiče dětí, které v klubech sportují,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Madar. Vysvětlil, že zvýšení poplatky budou trvat po dobu pěti let, kde bude takzvaná udržitelnost projektu. Poté je město bude moci snížit. Peníze za pronájem drah skončí v Městských službách, které jsou městkou příspěvkovou organizací.

Podle Romana Eckerta z Městského plaveckého klubu je přidělení dotace a příslib peněz na další roky dobrá zpráva. Plavání je v Ústí populární a plavci z různých soutěží často vozí medaile. „V současné době mají oba kluby kolem 300 členů. Nyní probíhají nábory a nových zájemců je velmi mnoho,“ řekl.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*