Ústí připravuje vyhlášku proti prostituci

ilustr. obr.
  •  

Radnice v Ústí připravuje městskou vyhlášku proti pouliční prostituci. Návrh nové vyhlášky odsouhlasila rada města a bude předložen ke schválení zastupitelstvu.

„Návrh obecně závazné vyhlášky k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při nabízení, poskytování a využívání sexuálních služeb na veřejných prostranstvích bude předložen ke schválení zastupitelstvu města. Podle této vyhlášky by mělo být nabízení, poskytování a využívání sexuálních služeb na veřejném prostranství v Ústí nad Labem zakázáno a porušení vyhlášky bude posuzováno podle zvláštních předpisů,“ říká mluvčí města Romana Macová.

V současné době se vyskytuje prostituce hlavně v Předlicích (průmyslová zóna, ulice Hrbovická, Za Válcovnou, Jateční, z části v ulici Tovární) a v městské části Krásné Březno a Mojžíř (ulice Vodařská, z části v ulici Pekařská a Přístavní). Strážníci městské policie zatím nemají moc možností, jak zakročit.

„Městská policie provádí pravidelné kontroly v určených lokalitách se zaměřením na nabízení sexuálních služeb, zároveň úzce spolupracuje se sociálními orgány a Policií ČR. Nová obecně závazná vyhláška umožní strážníkům brát k zodpovědnosti i osoby, které sexuálních služeb využívají,“ dodává ústecká mluvčí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*