Ústí žádá o dotaci na inteligentní zastávky

  •  

Zastávky, na kterých cestující zjistí nejen, kdy spoj má přijet, ale i kdy skutečně přijede, budou v budoucnu sloužit cestujícím v Ústí nad Labem. Tak zvané inteligentní zastávky by měly být osazeny na nejvytíženějších místech. Díky tomu, že budou on-line spojeny s vozy veřejné dopravy i dispečinkem, budou umět cestující informovat například o případném zpoždění a jeho délce a dalších událostech.

Zastávky budou k dispozici dopravci zajišťujícímu městskou dopravu, ale všem dopravním společnostem, které budou mít zájem. Kvalitu cestování ve městě by měl zvýšit také elektronický odbavovací systém, který se Ústí nad Labem chystá pořídit zároveň s inteligentními zastávkami. Zastávky a odbavovací systém přijdou na 20 milionů korun, až 85 procent této sumy chce město získat z evropských dotací. O předložení žádosti o dotaci rozhodli na svém posledním zasedání zastupitelé města.

Veronika Vorlíčková


  •  

1 komentář u Ústí žádá o dotaci na inteligentní zastávky

  1. Nám by stačila na lince Ústí n.L. -Chlumec v Užíně normální autobusová zastávka .Doposud byla zdrojem kovových dílů pro zloděje a nadále je veřejným záchodem.Běžte si tam na chvíli stoupnout do toho smradu a bordelu a pak uvažujte o „inteligentních zastávkách 21.století“ !!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*