Už po osmé bude zpěv pomáhat

Fb Zpíváme pro tebe
  •  

V Severočeském divadle v Ústí nad Labem se 5. března 2020 uskuteční 8. benefiční koncert s názvem „Zpíváme pro Tebe“. Jeho pořadatelem je opět Ústecký dětský sbor.  I tentokrát bude výtěžek koncertu předán, formou šeku, jedné konkrétní potřebné rodině z ústeckého regionu.

V roce 2020 je to rodina malé Valérie, kterou její maminka představuje takto: „Skvělý táta Pepa, dvanáctiletý syn Filípek, který nikdy neposedí a miluje sport, a pak já, starostlivá mamina Síma, která se snaží pečovat o blaho rodiny, ale především ulehčit nepřízeň osudu našemu nejmladšímu členu rodiny, osmileté dcerce Valince.“

Valérie se narodila předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou. Její onemocnění doprovází další zdravotní komplikace. V současné době rodina řeší nevyhovující ortézy. „Objevili jsme speciální ortézy na míru vyráběné v Rakousku, které by Valince jednoho krásného dne mohly dopomoci k prvnímu samostatnému kroku v jejím životě. Kdyby se nám je podařilo zajistit, byl by to další posun v jejím vývoji,“ vysvětluje matka.

Na benefičním koncertě se stejně jako v předchozích ročnících představí Ústecký dětský sbor, ze známých osobnosti přislíbili účast Jan Šťastný, Kateřina Brožová a Daniela Šinkorová. Speciálním hostem bude 4TET Jiřího Korna. Moderování koncertu se ujmou Jan Šťastný a Kateřina Brožová.

„I v osmém ročníku benefice to bude opět finančně náročné. Přála bych si, aby výtěžek činil minimálně 200 tis. Kč,“ prozrazuje hlavní organizátorka koncertu, Martina Zemanová.

Důvěryhodnost benefičního koncertu podtrhne projekce krátkého dokumentu o rodině Valinky, pro kterou je koncert určen. V závěru koncertu bude rodina představena přímo na jevišti ústeckého divadla, kde jí organizátoři předají šek.

Hlavní organizátorkou této již známé akce je sbormistryně a manažerka Ústeckého dětského sboru, Martina Zemanová, členka katedry výchov uměním PF UJEP.

Ti, kdo se nebudou moci z časových důvodů zúčastnit koncertu a přesto by chtěli potřebnou rodinu podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100 (do textu pro příjemce uvedou („Pro Valinku“). Aby byl splněn cíl koncertu, je třeba zaplnit divadlo do posledního místa. V pokladně Severočeského divadla ještě zbývá posledních cca 70 vstupenek. Rezervace na tel.: +420 475 211 713, Út–Pá 11:30–17:00 h). Cena vstupenky je 400 Kč.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*