Užijte si australské podzimní prázdniny v ústecké zoo

Emu. Zdroj: Zoo Ústí nad Labem
  •  

Od středy  28. října do neděle 1. listopadu mají děti podzimní prázdniny. „V této době pro ně každoročně připravujeme kvíz s názvem Stezkami zoo.

Letos se jedná již o 22. ročník akce, která zpříjemní dětem prohlídku zoologickou zahradou a při které se dozví i něco zajímavého ze světa zvířat,“ informuje mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Díky letošnímu cyklu Cesta kolem světa bude tématem sedmi otázek kvízu australská fauna. Jejími zástupci jsou v naší zoo například emu hnědí, velcí nelétaví ptáci, jejichž chov má u nás také dlouholetou tradici, chovali jsme je již v 70. letech minulého století.“

„Stojany s otázkami budou rozmístěny na hlavní návštěvnické trase, každý zájemce obdrží v pokladně zoo soutěžní tiket s výběrem možností pro správnou odpověď,“ upřesňuje její kolegyně Nikola Roštejnská. „Kvíz je tentokrát slosovatelný, na první tři výherce čekají plyšoví mazlíčci – koaly, což jsou typičtí představitelé australské fauny. Další výherci obdrží volné vstupenky do zoo a propagační materiály,“ dodává.

„V posledním říjnovém týdnu je zoo otevřena od 9.00 do 17.00 hodin (pokladny, suvenýry, pavilony), jedná se o přechodnou dobu od změny na zimní čas (sobota 24. října) do začátku zimní sezóny (neděle 1. listopadu),“ sděluje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

„Areál zoo je možné opustit do 19.00 hodin turniketem u spodního vchodu. Bude jezdit i oblíbený zoovláček, budou probíhat i předváděcí akce se zvířaty (hlavně během víkendu a svátku), bude ještě otevřena i horní pokladna zoo,“ doplňuje další podrobnosti. „Od pondělí 2. listopadu začíná oficiální zimní sezóna, zoo je samozřejmě otevřena, ale jen do 16.00 hodin.“


  •  

1 komentář u Užijte si australské podzimní prázdniny v ústecké zoo

  1. S vnoučaty navštěvujeme zoo dost často, ale je to pořád dokola, stále to samé a děti už hodně musíme přemlouvat, abychom je do zoo dostali. V tisku to vyzní jako lákadlo a ve skutečnosti nuda, zklamání. Chtělo by to něco zajímavějšího, aby to děti do zoo přitahovalo.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*