Užijte si den s dětmi v knihovně

  •  

Po celou sobotu 27. listopadu se koná v knihovně akce pro děti i jejich rodiče s názvem Den pro dětskou knihu. Od 10:00 do 18:00 hodin je v knihovně na adrese W. Churchilla 3 připraven bohatý program. Vstup na akci je zdarma, ale je nutné dodržovat aktuální pandemická opatření nařízená vládou.

Program:

10:00 až 11:30 – Workshop s knihou ALFABETA a jejím autorem Patrikem Antczakem. Vhodné pro předškoláky a mladší školáky, bude se lepit, stříhat, kreslit. Nutná rezervace místa na e-mailu detske@svkul.cz, do předmětu prosím napište heslo ALFABETA.

A jako astronaut, B jako brýle… to je Alfabeta – knižní hra, která provede předškoláka celou abecedou. S každým písmenem zažije malé dobrodružství – pošle astronauta do vesmíru, pustí parník po Vltavě nebo se naučí dávat pozor na silnici.

Knížka ALFABETA je nejen didaktický soubor pracovních listů, z nichž každý představuje jedno písmeno abecedy, ale zároveň hravé umělecké dílo. Posbírala celou řadu cen, především pak ocenění Zlatá stuha, které je nejprestižnější cenou v České republice zaměřenou na knihy pro dětské publikum s tradicí více než 25 let.

13:30 až 15: 30 – TO JSEM Z TOHO JELEN – Pojďte si vyprávět, číst, prohlížet, luštit, poznávat, malovat a tvořit s knihou o české přírodě a jejích lidech a autorkou Terezou Marianovou. Vhodné pro obdivovatele přírody od 5 do 100 let Nutná rezervace místa na e-mailu detske@svkul.cz, do předmětu prosím napište heslo JELEN.

Víš, kdo v lese mrouká a kdo huhlá? Kdo je mistr kamufláže, kdo se může zamilovat do nafukovacího míče, jak Bivoj pomocí kance získal nevěstu nebo proč zajíci musí jíst svoje bobky? Chceš rozumět tajné řeči myslivců, dozvědět se, jak moudře a citlivě pečovat o les a jak vypadají a žijí jeho obyvatelé – divoká zvířata? A k tomu si vyrobit si vlastní myslivecké pexeso? Tak nebuď labuť a rezervuj si místo!

15:00 až 15:45 a 16:30 až 17:15 – NILAS A TISÍCIHLAVÉ STÁDO – představení divadla Loutky bez hranic ve velikém stanu. Do pohádkového stanu se vejde max. 20 diváků od 6 let Nutná rezervace místa na e-mailu detske@svkul.cz, do předmětu prosím napište heslo NILAS 1 pro představení od 15:00 a NILAS 2 pro představení od 16:30.

Daleko na severu, v drsné zemi Kvenů, žijí pastevci sobů. Putují krajinou, ženou svá stáda z jedné pastviny na druhou. Jedním z pastevců je i mladý Nilas. Je to veselý a odvážný mladík, ale poslední dobou má neklidné spaní. Často se mu v noci zdá, jak krásný dívčí hlas volá jeho jméno a zmrzlá země duní zvukem tisíců sobích kopýtek!… Co teď?

Příběh o veliké lásce, temném kouzlu a nebezpečné cestě za vysvobozením. Loutková pohádka na motivy mytických příběhů starých Sámů.

16:00 až 17:30 – ÚSTAV ÚŽASU: ŘÍŠE ZVÍŘAT – pohybová dílna s Jakubem Folvarčným. Vhodné pro děti od 6 let. Nutná rezervace místa na e-mailu detske@svkul.cz, do předmětu prosím napište heslo ZVÍŘATA.

Jakub Folvarčný je herec, režisér, hudebník, básník, šampion ve slam poetry, autor divadelních představení pro děti, mládež a dospělé, mistr improvizace a interaktivního hraní; z knihovny znáte z bojovky Enigma nebo pohádky Vlk a hlad. Jakub provozuje spolek Ústav úžasu, což je také stav, při němž vám spadne dolní čelist, aniž byste to vědomě korigovali…takzvaný Ú-stav. Mějme ústa v úžasu!

Pohybová dílna

Obdivujeme zvířata. Jak jsou roztomilá, elegantní, vitální, citlivá. Kde se to v nich bere? Volám na vás, děti, chci si s vámi hrát na jejich říši a přiblížit se tomu tajemství. Každý zvířecí krok, gesto nebo pohled nás k němu může dovést. Budeme si o tom vyprávět pohybem. Cvičební převlečení s sebou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*