V atriu ústecké nemocnice výstava fotek

  •  

Čtyřicet velkoformátových fotografických obrazů zachycujících mikrosvět a vysokohorské záběry je k vidění v atriu ústecké Masarykovy nemocnice. Oba pohledy na krásy přírody spojuje výstava sourozenců Iva a Milana Blšťákových pod názvem Makro a Hory II. Výstavu můžete vidět až do 29. dubna.

„Mezi lékaři máme v naší společnosti řadu těch s uměleckým nadáním. Většinou se jedná o hudebníky. Fotografováním vysokohorských záběrů při svých cestách je Ivo Blšťák, primář ústecké gynekologicko-porodnické kliniky, výjimečný. Milan Blšťák se zase věnuje fotografování mikrosvěta. Vystavené fotografie tak spojuje nejen sourozenectví obou autorů, ale rovněž jejich pouto k přírodě a jejímu fotografickému bohatství,“ řekl při vernisáži generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

Ivo Blšťák, primář Gynekologicko-porodnické kliniky ústecké nemocnice doplnil, že se jedná už o druhou výstavu, první se uskutečnila v atriu před sedmi lety.

„Mé fotografické obrazy vás provedou záběry z horských treků od Krkonoš po Himálaje. Snímky bratra Milana zase přiblíží úžasný mikrosvět kapek rosy, ledových krystalů a barev, které jsou bez velkého zvětšení normálnímu člověku utajené. Celá výstava diváka prostě zavede do nových světů. Její součástí je tradičně i anketa s názory návštěvníků, ze které na konci výstavy vylosujeme pět výherců. Ten nejšťastnější vyhraje jeden z fotografických obrazů podle svého výběru,“ řekl závěrem primář Ivo Blšťák.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*