V bazénu na Klíši si zaplavete od neděle

  •  

V neděli ve 13:00 hodin otevřou Městské služby veřejnosti zrekonstruovanou plaveckou halu na Klíši.

Podívat se do jejího zázemí budou moci zájemci již v sobotu ve 14:00, kdy zde město připravilo den otevřených dveří s možností prohlédnout si zázemí a doprovodný program. „V neděli dopoledne uděláme ještě malý sanitární den a pak otevřeme,“ uvedl ředitel Městských služeb Miroslav Harciník.

V současné době v hale ještě pracují dělníci. Podle vedoucího Vlastimila Maříka odstraňují drobné nedostatky, na které narazí, a uklízejí. Voda v padesátimetrovém, dětském a skokanském bazénu je napuštěná a vše funguje.

Změny oproti staré hale veřejnost pozná již na první pohled. Místo pokladen je u vstupu recepce, kde každý dostane čip na šatnu. Ta je společná pro muže i ženy. Do plavek se převléknete v kabině a šaty uložíte do skříňky na čip, který je v náramku. Ten vám odemkne nejen skříňku, ale i prostory, kam smíte. Kromě sprch, toalet a bazénů je v nové hale i parní solná nebo aroma lázeň, sauna, posilovna a bufet.

Všude jsou nové obklady, bazény jsou z nerezu. Největší hloubka v padesátimetrovém bazénu je 1,8 metru, dříve zde byly dva metry. Nejmenší se z 90 zvýšila na 130 centimetrů. Bazén svými rozměry splňuje parametry pro závodní plavání. Zcela nové jsou i technologie. Hala je vytápěna tepelnými čerpadly a ne párou jako dříve. „Jaká budou náklady na provoz budeme vědět po roce, ale papírově mají být nižší,“ řekl Harciník.

Zvyšuje se vstupné. To základní do bazénu na hodinu bude 75 korun a na dvě hodiny stokorunu pro dospělého. V minulosti bylo 45, respektive 60 korun. „Vstupné je podobné jako v jiných zařízeních v okolí. Navíc padesátimetrový bazén nikdo široko daleko nenabízí,“ uvedl Harciník.

PODÍVEJTE SE NA CENÍK:

Veřejnost žádá, aby jim dala tři měsíce času na vychytání případných nedostatků. Městské služby budou sbírat také podněty k vylepšení služeb. Vědí již o některých nedostatcích jako je nepropojení bazénů a sauny nebo ne příliš dobrý vstup do bufetu.

Špatnou zprávou pro Ústečany je, že v létě zůstane zavřený venkovní areál, který je ve špatném stavu. Podle Harciníka potřebuje rekonstrukci odhadem za 50 milionů korun. Peníze ale někde musí najít město.

Otevírací doba:
Út – Ne: 10:00 – 21:00
Po: 13:00 – 21:00


  •  

1 komentář z V bazénu na Klíši si zaplavete od neděle

  1. „Zvyšuje se vstupné. To základní do bazénu na hodinu bude 75 korun a na dvě hodiny stokorunu pro dospělého. V minulosti bylo 45, respektive 60 korun. „Vstupné je podobné jako v jiných zařízeních v okolí. Navíc padesátimetrový bazén nikdo široko daleko nenabízí,“ uvedl Harciník.“
    S jakým srovnatelným zařízením bylo porovnáváno??? Bazén bez doplňkových atrakcí??? To má jen Ústí!!! 🙁

  2. To snad ne to rači pojedem do TP kde mám, za 100kč 3hodiny a jak píše svaton je tam tobogán a doplnkové atrakce

  3. Nějak se mi z ceníku zdá, že není možné koupit vstup bazén + sauna, tak aby člověk mohl od bazénu jít do sauny a ze sauny zase k bazénu. Nevěřím tomu, že prostory nejsou průchozí.
    Např. v Teplicích myslím stojí víkendový vstup bazén + sauna na 3 hodiny 160,- Kč. Obecně v TP je základní vsup k bazénu + doplatek na saunu. Nevidím zde ani žádné slevové nabídky, nebo např. permanentky.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*