V březnu se otevřou dvě pobočky knihovny, najdete je jinde než dosud

ilustr. foto
  •  

Hned dvě nové pobočky otevře na jaře ve městě Severočeská vědecká knihovna. Pobočky knihovny, které nahradí ty nedávno zrušené, budou na Střekově a v Neštěmicích.

Od 5. března začne fungovat pobočka ve Speciální základní škole a Praktické škole v Neštěmicích. „Knihovna bude v určitou dobu otevřená pro veřejnost a mimo doby pro veřejnost, může tyto prostory využívat škola, například pro doučování,“ vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová a dodává, že druhá pobočka bude v malém přístavku bývalé speciální školy praktické na Střekově. „Je to krásný bezbariérový objekt v centru Střekova v blízkosti Novosedlického náměstí u zastávky městské dopravy.“

Zastupitelé navíc na svém dnešním jednání schválili na provoz knihovny více peněz. Knihovna dostane dotaci 1,2 milionu korun, což je jednou tak více než loni. Ředitelka Linhartová náklady na funkci městské knihovny, kterou Severočeská vědecká knihovna, spadající pod Ústecký kraj, na podzim vyčíslila na 17 milionů korun.

Aby knihovna dostala více peněz, chce i vedení kraje. Podle primátora Petra Nedvědického jednání na toto téma stále probíhají. V dubnu by mohlo být jasno o tom, co město bude od knihovny chtít a kolik by to v příštím roce mohlo stát.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*