V Činoheráku hrají celosvětově oblíbenou komedii

  •  

Činoherní studio uvedlo svou 4. premiéru sezóny – komedii Pan Kolpert německého dramatika Davida Gieselmanna. Na další reprízu si můžete zajít například 29. dubna od 19:00 hodin.  Tato dynamická hra pro dvě ženy a tři muže byla poprvé představena v roce 2000 v londýnském Royal Court Theatre.

Od té doby se s úspěchem hraje po celém světě. Režie ústecké verze se ujal současný umělecký šéf David Šiktanc, inscenaci dramaturgicky vedl Karel František Tománek. Oba vycházeli z překladu Radky Denemarkové. V hereckém obsazení se ústeckému publiku poprvé představí čerstvá posila dámské herecké šatny Zuzana Truplová, jež do Ústí přišla z ostravské Komorní scény Aréna. „Myslím, že se Zuzana adaptuje mimořádně rychle. Ona – stejně jako my ostatní – hledá a je v tomto hledání poctivá a otevřená nejrůznějším impulsům,“podotýká režisér David Šiktanc.

Ten do dalších rolí obsadil Lukáše Černocha, Václava Hanzla, Matúše Bukovčana a Annu Fišerovou. O scénografii se postaral Nikola Tempír, kostýmy navrhla Juliána Kvíčalová a autorem scénické hudby je Michal Vejskal.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*