V domě dětí se naučíte i stepovat

  •  

Nově vzniklé oddělení Škola stepu v Domě dětí a mládeže a ZpDVPP Ústí nad Labem, p. o., působí od září roku 2016. Nabízí různé taneční kurzy pro děti, studenty i dospělé. Kurzy probíhají každý všední den v odpoledních hodinách.

O víkendech pak probíhají různá soustředění, workshopy pro širokou veřejnost a také open class. Stěžejním kurzem tohoto oddělení je americký step zvaný „TAP DANCE“. Tento taneční styl vznikl v Severní Americe v druhé polovině 18. století a my ho dnes předáváme všem generacím jak v klasické jazzové verzi, tak v moderní úpravě pro současnou hudbu. Tím se především zabývá taneční skupina „EXTREMITIES“. Kurzy jsou rozděleny: přípravný ročník (pro děti 6–8 let), začátečníci (9–12), mírně pokročilí (10–15), začátečníci dospělí (16–99) a dospělí pokročilí (16–99).

Dále nabízíme kurzy irského tance zvané „IRISH“. Jde o formu spojení irských tanců a stepu. Nejslavnějším žijícím představitelem toho stylu je Michael Flatley ve stepařské show „Lord of the dance“. Tento kurz otevíráme od září roku 2017 ve třech skupinách: přípravný ročník (6–8 let), začátečníci (9–15) a dospělí (16–99).

Škola stepu se zabývá především americkou verzí klasických i moderních tanců, a proto další kurzy připravujeme od září 2017. Prvním je „JAZZ DANCE“ – pocitový tanec známý také jako „modern jazz“ a „contemporary“. Moderní nadstavba sólového, párového či kolektivního vyjádření citů pohybem. Používá základní taneční techniky, které se rozvíjejí dle charakteru a pocitu hudby. Moderní podoba jazzu se podobá scénickému tanci a také se používá v muzikálech. Otevíráme dvě třídy: začátečníci (9–15) a dospělí (16–99).

Druhým pak „BROADWAY“ – muzikálový tanec, kde si tanečníci vyzkouší různé taneční styly od dvacátých let 20. století až po současnost, jako je například charleston, tap, swing, twist, boogie, atd. Cílem kurzu je nacvičit slavné choreografie přímo z americké Broadwaye, kde vznikl muzikál a průprava pro budoucí působení v muzikálové company v divadlech. Otevíráme jednu třídu pro tanečníky ve věku 15–26 let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*