V Hraničáci se na benefici podařilo vybrat před 250 tisíc korun pro Centrum dětské traumatologie

  •  

Centrum dětské traumatologie při Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem získá operační instrumentárium a laparoskopické nástroje v hodnotě téměř 250 tisíc korun. Touto pozitivní, ale „nedivadelní“ zprávou začalo v sobotu 18. dubna vyprodané benefiční představení NF Kolečko a pražského Divadla Verze – Úča musí pryč! od Lutze Hübnera – ve veřejném sále Hraničář.

Vedoucí lékař dětského ústeckého traumacentra MUDr. Petr Polák nejprve převzal z rukou svého oborového kolegy Petra Havránka, místopředsedy správní rady NF Kolečko, očekávaný šek s částkou 83,5 tisíc korun, kterou se podařilo vybrat na benefičním představení. Pak ale následovala poznámka předsedkyně správní rady NF Kolečko Lindy Jandové: „Už tak báječné věci můžou být ještě lepší,“ a bylo jasné, že přijde překvapení. Kolečko navýšilo dar pro Centrum dětské traumatologie o dalších 140 tisíc korun ze sbírkového účtu. „Sobotní večer bych popsal jen superlativy,“ říká MUDr. Petr Polák. „Báječná hra, plný sál, milí lidé a až neuvěřitelně vysoká částka, kterou se podařilo vybrat pro naše centrum. A to vše díky nadačnímu fondu Kolečko, Divadlu Verze a veřejnému sálu Hraničář,“ dodává s úsměvem MUDr. Polák.

Myšlenka přivézt do Ústí nad Labem brilantní komedii německého autora Lutze Hübnera Úča musí pryč! v podání pražského Divadla Verze se zrodila koncem loňského roku v hlavě herečky Lindy Rybové, patronky NF Kolečko. „Kolegové Jana Janěková, Petra Špalková, Kateřina Winterová, David Prachař a Igor Chmela souhlasili okamžitě s tím, že pro Kolečko vystoupíme bez nároku na honorář. Doufali jsme, že v Ústí najdeme vhodné místo,“ říká Linda Rybová a současně dodává: „V Ondřeji Kleinovi, řediteli veřejného sálu Hraničář, a jeho týmu jsme našli úžasného spojence.“

Linda Jandová, předsedkyně správní rady NF Kolečko hodnotí spolupráci s Hraničářem také s nadšením: „Bylo to profesionální a velmi příjemné. Znovu se ukázalo, že žádost o pomoc nikdy neodmítne ten, kdo sám musel o něco bojovat a má pořád kupu vlastních starostí.“ Po loňském akustickém koncertě skupiny Chinaski v brněnské Ville Tugendhat to byla teprve druhá benefice uspořádaná mimo hlavní město, ve kterém sídlí dvě dětská úrazová centra v Thomayerově a motolské nemocnici. „Jsme moc rádi, že také v Ústí nad Labem se našel někdo, kdo se s hrdostí přiznává k tomu, že má o Kolečko víc“, uzavírá Jandová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*