V Hraničáři promítnou Formanovu klasiku

  •  

Na tento týden má veřejný sál Hraničář přichystané menu o třech výtečných kulturních chodech.

Dnes, 9. června, proběhne už sedmnáctý večer PechaKucha Night s názvem Na ulici. Pokračuje se 12. června jazzovým koncertem teplického uskupení Wasserband. Sladkou tečkou na konec bude 13. června projekce Formanovy komedie Hoří, má panenko.

PechaKucha Night: Na ulici – úterý 9. června, 19.30 hodin

Další z kultovních setkání PechaKucha Night představí hosty a jejich zajímavé projekce ve formátu 20 x 20 věnované možnostem využití veřejného prostoru. Svou účast přislíbil například architekt Jiří Janďourek, umělec Libor Novotný, architektky Barbora Jandová a Karolína Dvořáková, zástupce Červeného kříže Pavel Chmátal nebo umělec a designer Mikuláš Zipper.

Jazzové pátky: Wasserband – pátek 12. června, 19.30 hodin

Milovníci jazzu se mohou těšit na hudební zážitek s teplickými jazzmany z kapely Wasserband. V pořadí už druhý jazzový pátek Friday Jazz Night bude patřit kapele, jejíž ústřední postavou je výtečná klavíristka Pavla Wasser, která roky koncertovala na zaoceánských parnících po celém světě. Dalšími členy Wasserbandu jsou zpěvačka Ája Hackerová, bubeník Petr Tyr, basista je Martin Říhovský, saxofonista Honza Koliha a legenda mezi teplickými hudebníky, kytarista Martin Herbst. Pravidelné jazzové pátky se konají v rámci projektu Hudební večery v Hraničáři.

Miloš Forman: Hoří, má panenko – sobota 13. června, 19.30 hodin

A to nejlepší na konec. V sobotu večer uvede Hraničář opravdovou filmovou lahůdku – proslulou komedii Miloše Formana, v níž se tancuje, krade a hasí. Diváci si mohou připomenout legendární scénky a hlášky z filmu Hoří má panenko, jehož děj se odehrává na pozadí hasičského bálu. První Formanův barevný snímek naservíruje Hraničář v digitálně restaurované podobě, která zažila světovou premiéru na MFF v Karlových 2012 a sklidila ohromný úspěch. Československo/Itálie, režie Miloš Forman, 1967

Více na www.hranicar-usti.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*