V lednu půjde k zemi jedenáct lip

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Jedenáct lip u Městských sadů bude v lednu příštího roku pokáceno. Stromy rostou podél silnice a chodníku v Sadové ulici a kromě toho, že nepropívají, tak i zasahují do trolejového vedení.

„Tyto stromy zde byly v minulosti vysazeny naprosto nevhodně a nemají prostor pro plnohodnotný růst. Stromy rostou ve stínu vitálního a vzrostlého stromořadí lemujícího Městské sady. Jsou vysazené také velmi blízko trolejového vedení a jejich koruny musí být neustále upravovány. Některé jsou vysazeny tak, že nelze jejich koruny tvarově uzpůsobit, aniž by nedošlo k poškození typického vzhledu dřevin. Stromy nemají ani vhodné podmínky z hlediska rozvoje kořenového systému a příjmu živin a vody, což se projevuje jejich sníženou vitalitou a malými přírůstky,“ přibližuje důvod kácení mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

V ulici se nachází dvě souběžné aleje. Vzrostlá alej lemující Městské sady a alej na protilehlém chodníku v ulici Sadová. Ty plně nahradí funkci stromořadí určeného ke kácení.  „Alej na protilehlé straně v ulici Sadová bude doplněna, současně bude do 30. září provedena i dosadba čtyř exemplářů okrasné třešně v ulici Růžový palouček,“ doplňuje mluvčí magistrátu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*