V Matiční vzniknou další městské byty

  •  

Další tři městské byty plánuje vedení města vybudovat v Matiční ulici. Byly by v těsném sousedství už hotových krizových bytů. Radní na opravu uvolnili 326 tisíc korun. Město jedná i s krajem, aby získalo nějaký příspěvek a opravy mohly začít ještě letos.

Podle náměstka primátora Tomáše Vlacha chce město poskytnout i tyto byty obyvatelům, kteří potřebují podporu v bydlení. „Jeden by měl být v režimu krizového bydlení. Rádi bychom ho udělali v přízemí tak, aby byl bezbariérový a dostal se tam snadno vozíčkář,“ přiblížil Vlach.

O využití ostatních se bude teprve jednat. „Já si dovedu představit, že bychom mohli vyjít vstříc třeba zájemcům z řad zaměstnanců města a příspěvkových organizací, nebo bychom byty mohli nabídnout i dětem, které opouští dětské domovy, protože jich pro ně příliš není,“ doplnil.

Náměstek primátora Pavel Tošovský dodal, že díky těmto krokům by se Matiční ulice mohla stát brzy dobrou adresou. „Do budoucna, až se nám podaří zbořit i sousední nevzhledné objekty a opravit další dům, tak tam nastane změna k lepšímu,“ řekl Tošovský s tím, že u domu, který se bude opravovat nyní, je i garáž, která by patřila k jednomu z bytů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*