V Městských lázních plavou děti a cvičí senioři

  •  

Nezastupitelnou roli ve životě obyvatel Ústí nad Labem mají Městské lázně.

Již několikáté generaci poskytují možnost relaxace a vyžití. „Budova Městských lázních je mimo jiné zajímavá tím, že od doby svého vzniku v roce 1906 je stále ve vlastnictví města a stále slouží stejnému účelu,“ řekl Miroslav Harciník, ředitel Městských služeb, které lázně provozují. V budově mají i své sídlo. Městské lázně poskytují obyvatelům Ústí hlavně bazén a saunu.

V bazénu Městské služby pořádají třeba velmi oblíbené Plavání se slůnětem Delhi, kde dva vyškolení plavčíci učí malé Ústečany plavat. V současné době kurzy navštěvují zhruba čtyři desítky dětí. Mezi seniory je zase oblíbené cvičení ve vodě – akvaaerobik. Plavat sem chodí i ústecké školy od mateřských po střední, nedávno nás začaly navštěvovat děti z lesní školky. A zaplavat si chodí samozřejmě veřejnost. „Nově jsme návštěvníkům bazénu v ceně vstupného umožnili rovněž návštěvu kondičního centra,“ řekl ředitel Harciník.

Velmi oblíbená je i sauna. V ní se návštěvníci v loňském roce dočkali změny vytápění z páry na elektřinu. „Přineslo to vyšší komfort, protože pára se nedala regulovat a někteří návštěvníci si stěžovali na příliš velké horko,“ vysvětlil Miroslav Harciník. Nové je v prostoru šatny linoleum nebo posezení pro návštěvníky. Městské služby po velké investici města do pláště budovy před zhruba osmi lety se snaží zlepšovat stav budovy hlavně formou oprav. Soustředí se na zlepšování poskytování služeb. „Teď v únoru začneme nabízet akvagymnastiku pro ženy. Bude dvakrát týdně,“ uvedl ředitel Harciník.

Bazén Městských lázní bude letos otevřený do 14. května. Na léto se personál přesune na koupaliště do Brné


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*