V muzeu budou vystavovat němečtí, slovenští i arménští fotografové

Výstava bude zahájena dne 22.října v 17.00 hodin. Zdroj: Muzeum města Ústí nad Labem
  •  

Nezisková organizace Ars Porta Bohemica a Muzeum města Ústí nad Labem pořádají mezinárodní výstavu fotografií pod názvem Společný prostor– Gemeinsamer Raum.

Je vystaveno 110 fotografií převážně formátu 30×45 centimetrů od 28 autorů z Německa, Slovenska, Gruzie, Česka a Arménie.

Výstava bude zahájena dne 22.října v 17.00 hodin v ústeckém muzeu a potrvá do 29. listopadu.

Je již třináctou výstavou s tímto názvem a dává „společný prostor“ prezentovat svá díla jak profesionálním fotografům, tak především těm, kterým se fotografování stalo koníčkem.

Fotografie se stala jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších forem výtvarného umění, její význam však je i v oblasti dokumentaristiky a poskytování informací o životě lidí v různých částech světa. Cílem výstavy je pak seznámit návštěvníky s postřehy našich a zahraničních autorů, vystavená díla jsou zaměřena především na mezilidské vztahy a na vztah člověka k přírodě.

Prostřednictvím fotografií dávají autoři nahlédnout do života lidí z různých částí naší planety, ukazují jejich každodenní život, jejich tradice, zvyky a žebříček hodnot. Snímky byly pořízeny v Gruzii, Arménii, Kazachstánu, Česku, Itálii, na Slovensku, v Indii, Německu a dalších místech světa.

Tel_Aviv_u voda_u

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*