V otevřených kostelích v Litoměřicích najdete v parném létě příjemný chládek

  •  

Celé léto vždy od úterý do neděle až do 16. září jsou otevřené vybrané litoměřické kostely a oblíbené městské památky v rámci Okruhu církevní památky.

Okruh je otevřen již třetí sezónu a těší se velkému zájmu návštěvníků. V současných horkých dnech je navíc v sakrálních památkách velmi příjemně, a prohlídka tak může být naopak vyhledávaným ochlazením.

Na Dómském pahorku najdete katedrálu sv. Štěpána a věž u katedrály, které tvoří dominantu města a jsou vidět již z dálky. Z věže je navíc nádherný rozhled na celé České středohoří – kopec Radobýl, rozhlednu Mostka, vrchol Lovoš, hrad Házmburk, horu Říp a řeku Labe. Je však potřeba k tomu vyšlápnout 118 kamenných a 83 dřevěných schodů.

Zbylá zastavení se nachází v okolí nebo přímo na Mírovém náměstí – děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstování Panny Marie, Diecézní muzeum, barokně středověká expozice Severočeské galerie výtvarného umění a oblíbená městská vyhlídková věž Kalich na budově radnice.

Pro vstup do všech osm památek můžete využít cenově výhodný voucher v hodnotě 150 Kč nebo zvolit jednotlivé vstupné. Voucher koupíte v Infocentru Litoměřice, v kostele Všech svatých nebo v katedrále sv. Štěpána. Na jednotlivých památkách na vás čekají vysokoškolští studenti, kteří vás ochotně provedou.  Do voucheru navíc získáváte razítka, která lze proměnit za kávu vlastního výběru ve Fér Kafe v parku Václava Havla nebo za třetinku piva v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána.

Více informací na www.stredohori.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*