V pivovaru představí polotmavý Märzen i zázvorové pivo

Pivovar ve Velkém Březně.
  •  

Skvělá hudba, soutěž o roční pivní rentu a speciální pivo, které je uvařené právě k příležitosti Dne otevřených dveří. To všechno čeká na návštěvníky pivovaru ve Velkém Březně 10. září.

Aby si všichni tento pivní svátek patřičně užili, mohou jako dopravní prostředek využít kyvadlovou dopravu z Děčína a Ústí nad Labem. Ani za dopravu, ani za vstup se neplatí, začíná se v pravé poledne. Na všechny milovníky pěnivého moku čeká opravdová lahůdka. „Březňák Zázvor je příspěvek našeho výrobního týmu k letošnímu Dni otevřených dveří. Jedná se o nefiltrovaný ležák s příchutí zázvoru, který vlastnoručně nastrouhala naše sládková Jiřina Poláková,“ konstatoval ředitel a vrchní sládek pivovaru ve Velkém Březně Michal Rouč.

Kromě zázvorového piva mohou návštěvníci ochutnat i Märzen, což je speciální polotmavé pivo, které se vařilo už v březnu, a to tradičním způsobem na dva rmuty v původní měděné varně z roku 1933. Pivo dále kvasilo v otevřených kádích na spilkách a skutečně dlouhých 150 dnů leželo v ležáckých sklepech. V areálu pivovaru budou na čepu i ostatní velkobřezenská piva, která se v tamním pivovaru vaří.

Ani letos nebude chybět skvělá muzika. Hrát se bude celé odpoledne až do večera a mimo jiné vystoupí Děda Mládek Illegal Band, Věra Martinová nebo Dalibor Janda. Lákadlem může být i soutěž s názvem „Pozvi tátu na pivo“. Soutěžící projdou několika stanovišti a postupně získají body na herní kartu. Výherce získá pivní rentu, která mu umožňuje po celý rok konzumovat každý den dvě piva zdarma. Den plný hudby a zábavy jako každoročně završí závěrečný ohňostroj.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*