V porodnicích KZ se na Štědrý den narodilo dvanáct miminek

Novorozenec (ilustrační foto) Foto: Tomáš Adamec
  •  

Na Štědrý den v porodnicích nemocnic Krajské zdravotní zdravotní personál porodních sálů přivedl na svět dvanáct novorozenců.

V porodnici Nemocnice Děčín se narodilo na Štědrý den v 19.42 hodin jedno miminko, je jím Janička. Vážila 3 160 gramů a měřila 49 centimetrů.

Na Štědrý den se rodilo i v porodnici Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Jako první přišla na svět Ema ve 2.34 hodin, která vážila 2 950 gramů a měřila 49 centimetrů. Celkem zdravotníci ústecké porodnice přivedli na svět v tento sváteční den čtyři miminka. Dvě děvčata a dva chlapce.

V porodnici Nemocnice Teplice se 24. prosince nenarodilo žádné miminko.

V Nemocnici Most porodily maminky na Štědrý den pět holčiček. První na svět se v tento den podívala v 9.00 hodin Rebeka. Vážila 3 410 gramů a měřila 51 centimetrů.

Na Štědrý den přivedly na svět své potomky také maminky v porodnici Nemocnice Chomutov. Prvním miminkem 24. prosince byla Natálka, která se narodila v 10.58 hodin. Vážila 3 100 gramů a měřila 52 centimetrů. Na Štědrý den se v chomutovské porodnici narodil jeden chlapeček a jedna holčička.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*