V trolejbusech jsou kamery kvůli bezpečnosti cestujících

  •  

Od dubna spustil ústecký dopravní podnik ve vybraných a označených vozidlech MHD kamerový systém se záznamem. „Pro všechny cestující se jedná o zásadní krok k zajištění jejich bezpečnosti při přepravě městskou hromadnou dopravou. Věříme, že vzhledem k možnosti pořizovat záznam z kamer ve vozidlech MHD, přispějeme k zlepšení komfortu cestující veřejnosti a k eliminaci jevů,  které ruší klidnou a bezpečnou přepravu cestujících,“ řekl ředitel dopravního podniku Libor Turek.

Podle něho kamerový systém bude rovněž účinnou zbraní Policie ČR při odhalování trestných činů, pohřešovaných a podobně. „Moderní kamerové systémy jsou v dopravních prostředcích používány po celém světě a zavádějí se v posledních letech i v jiných dopravních podnicích v České republice,“ dodal.

Důvodem je ochrana nejen samotných cestujících, a jejich věcí, ale i majetku dopravců. Dopravní podnik získal povolení k provozování kamerového systému se záznamem od Úřadu pro ochranu osobních údajů. Přístup k uloženým obrazovým záznamům má pouze Policie ČR. Cestující jsou o monitoringu interiérů vybraných trolejbusů a autobusů informováni nálepkami, umístěnými mimo jiné i u nástupních dveří.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*