V ústecké Galerii Deska připravili novou výstavu

  •  

Spolek Obraz doby Vás srdečně zve na setkání s autorem a zahájení  jeho druhé instalace z cyklu výstavy  Snadn0 Ovl8d8n9 na Desce, které se uskuteční ve středu 2. března od 17.30 hodin.  Galerie Deska, Žukovova ulice 17, Ústí nad Labem –  Střekov.  Instalace bude uvedena do provozu v rámci vernisážového dne na Střekově a plynule naváže  na vernisáž v nedaleké galerii Buňka.

Karel Konopka na Desce představí další ze svých provokativních plakátů z cyklu Snadn0 ovl8d8n9. Navazuje tím tak na jeho předchozí vánoční instalaci, která slavnostně zahájila cyklus na Štědrý den loňského roku.

Konopka, je umělec z Ústí nad Labem. Narodil se v roce 1982 v Jablonci nad Nisou a v Ústí nad Labem vystudoval FUD obor Přírodní materiály. Přestože je Konopkova tvorba charakteristická satirickým až cynickým jazykem, vychází z podstaty jeho citlivého vnímání kontextu, a to především kulturního a historického.

Specifickým způsobem odhaluje to, co spočívá pod povrchem a často nastavuje divákům hořké zrcadlo. V některých pracích si Konopka dělá legraci z kulturních klišé, jindy vyzdvihuje skrytou poetiku kýče, ale svým razantní zpracováním vždyprovokuje k zamyšlení.

160131_WEB_Email_-_zelena


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*