V ústecké nemocnici mají nové kamery nad inkubátory

Nové kamery nad inkubátory. Foto: KZ Petr Sochůrek
  •  

Šest nových kamer umožňuje rodičům čtyřiadvacetihodinový vizuální kontakt s novorozencem v inkubátoru. Optiky věnoval Novorozeneckému oddělení ústecké Masarykovy nemocnice hotel Ostrov.

Primář ústeckého novorozeneckého oddělení Petr Janec uvedl, že Krajská zdravotní je druhým zařízením v České republice, které nabízí rodičům novorozence v inkubátoru vizuální kontakt pomocí kamer. „Loni v září jsme uvedli do provozu první dvě kamery jako pilotní projekt. Zavedení kamer se osvědčilo, rodiče, zvláště maminky nedonošených dětí oceňují možnost vizuálního kontaktu se svým dítětem. Jsme rádi, že díky sponzorskému daru se nám povedlo získat dalších šest kamer a že můžeme nabídnout tuto službu více rodičům. V projektu bychom rádi pokračovali,“ řekl Janec.

Svoji dceru, která se narodila ve dvacátém čtvrtém týdnu s porodní váhou 500 gramů, pravidelně sleduje maminka Irena Bačkovská z Děčína. „Této služby využívám zhruba měsíc. Jsem z Děčína a do ústecké nemocnice musím dojíždět, navíc jsem byla v minulých dnech nemocná, takže jsem nemohla být pravidelně se  svou dcerou. Hodně pomáhá mé psychice, když se na ni mohu v jakoukoliv hodinu podívat a mám radost, že je v pořádku,“ řekla Irena Bačkovská.

Ředitel hotelu Ostrov Ondřej Kulič uvedl, že cílem projektu Pomáhejme bylo podpořit skvělou práci perinatologického centra ústecké Masarykovy nemocnice. „Projekt pod názvem Pomáhejme proběhl 19. dubna, kdy vybrané peníze za tento den z ubytování jsme vynásobili dvěma a věnovali na ústecké novorozenecké oddělení,“ doplnil Kulič.

Kamery nad inkubátory jsou vybavené vhodným typem optiky, která snímá obraz i za zhoršených světelných podmínek. Optika nesnímá žádný citlivý údaj a ani se nevytváří archiv záznamu. Po každém přijmutí nového pacienta je vytvořeno nové heslo, aby nedošlo k připojení na kameru rodičů již dříve hospitalizovaného novorozence. Jelikož hotel Ostrov získal v projektu více finančních prostředků, než bylo očekáváno, pořídilo navíc ústecké novorozenecké oddělení kočárek, který poslouží k převozu miminek na vyšetření.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*