V ústecké zoo mají nová biotopová terária

Foto: www.usti-nad-labem.cz
  •  

V ústecké zoo proběhlo slavnostní otevření nových terárií, která vznikla v přízemí pavilonu exotária namísto původních pěti expozic se zástupci hmyzu a plazů. Přestavba probíhala necelé čtyři měsíce. Do terárií byly umístěny i nové druhy hadů. Slavnostního otevření se zúčastnila primátorka města Věra Nechybová a také v roli hosta ředitelka Zoo Vídeň Dagmar Schratterová.

„Děkuji všem, kteří přispěli k úspěchu této akce. Jsem ráda, že se daří expozice v zahradě postupně vylepšovat. Ze strany města se tomu snažíme podle možností pomáhat,“ řekla ústecká primátorka.

Milovníci plazů nyní mohou obdivovat dva zástupce takzvaných stromových hadů a jeden druh z naší fauny. Před vchodem do přízemí pavilonu vzniklo terárium určené pro zmije obecné. Uvnitř pavilonu se nachází další, kde jsou k vidění zástupci psohlavce orinockého, což je druh vyznačující se noční aktivitou a pestrou barevnou rozmanitostí. Posledním druhem je krajta zelená, která s oblibou odpočívá na větvi s hlavou uloženou v prostřední smyčce těl.

Přestavba zmiňovaných terárií je první fází úpravy expozic pavilonu exotária, výhledově by měla přeměna podoby v tomto stylu v pavilonu pokračovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*