V Ústí nad Labem vzdali hold válečným veteránům

  •  

Den válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopad, si připomněli přední osobnosti politického i veřejného života kraje také v Ústí nad Labem. U pomníku válečným obětem v Městských sadech se padlým hrdinům poklonil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu s primátorkou města Věrou Nechybovou a dalšími osobnostmi.

„I v dnešní době je důležité připomínat si hrůzy válek především proto, abychom už žádné další veterány mít nemuseli,“ uvedl ve svém projevu Oldřich Bubeníček. Jak dodal, aktuální válečné konflikty jsou od nás sice vzdáleny, ale s ohledem na moderní techniky a technologie je tato skutečnost pouze zdánlivá. Hrdost současné armády na své předchůdce potvrdil také Jan Schwarzbach z Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem. „Udělali pro nás to nejcennější, nebáli se nasadit svůj vlastní život,“ dodala Věra Nechybová.

Den válečných veteránů je celosvětově připomenutím válečných obětí, v naší zemi se slaví od roku 2001. Termín 11. listopadu byl zvolen symbolicky, v 11 hodin daného dne roku 1918 bylo ve štábním vagóně vrchního velitele dohodových vojsk francouzského maršála Foche u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi spojenci a Německem a tím byla ukončena 1. světová válka. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*