V Ústí se od května se změní čísla i a trasy linek MHD

ilustr. obr.
  •  

Na linkách autobusů a trolejbusů ústecké městské hromadné dopravy se chystají velké změny. Podle vedení dopravního podniku dojde od 1. května k významnému přečíslování linek ve veřejné dopravě a změní se i trasy, které budou delší a mít přímá spojení. Jde o plánovanou druhou etapu změn v městské hromadné dopravě. Už loni zavedl dopravní podnik téměř v celém městě s výjimkou několika málo zastávek nástup předními dveřmi.

„Naše nová linková koncepce vychází z aktuálních potřeb obyvatelstva. Díky této změně poskytneme cestujícím více místa na vybraných spojích nasazením trolejbusů místo autobusových spojů,“ říká mluvčí městského dopravního podniku Jana Dvořáková s tím, že o všech chystaných změnách budou cestující informování v předstihu. Přehled najdete zde.

Poslední velké změny v ústecké městské hromadné dopravě proběhly před 17 lety.  Chystaná změna souvisí i s nasazením 33 nových parciálních trolejbusů za 812 milionů korun, které nejen nahradí zastaralé trolejbusy, ale i části autobusových linek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*