Vánoční betlém v atriu je dílem dětí ústeckých základních škol

  •  

Betlém v atrium Magistrátu města Ústí nad Labem vyrobily děti ze základních škol v Ústí nad Labem a ústeckého Domu dětí a mládeže.

Pedagogická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zapojila do přípravy Ústeckých Vánoc mnoha aktivitami. Jedna z nich byla ryze organizační. Pracovníci fakulty oslovili základní školy v Ústí nad Labem s návrhem na výrobu společného betlému. Celkem devět škol a jedno oddělení ústeckého Domu dětí a mládeže se zapojilo do jeho tvorby a vzniklo tak 27 různorodých postaviček.

„Na začátku projektu byly osloveny všechny základní školy z okresu Ústí nad Labem. Již během 2 dní byly postavy rozebrány devíti základními školami  a Domem dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Do týdne jsme následně
rozvezli na školy vyřezané překližky, na kterých měly zanedlouho vzniknout ony očekávané dětské malby,“ říká Mgr. Jitka Kratochvílová, Ph.D.

Pracovníci fakulty malované objekty poté na školách vyzvedli, nalakovali a v den instalace odvezli do atria Magistrátu města Ústí nad Labem. Ve finální fázi byly postavy studenty pedagogické fakulty rozmístěny v prostoru atria, znovu nalakovány a seříznuty. Studentky z PF UJEP poté ještě nainstalovaly sněhová mračna nad betlém, která celkové instalaci dodala sváteční vzhled.

Jak konkrétně se ústecké školy zapojily do tvorby Betléma, je zřejmé z
následující tabulky:

ZŠ Nová Panna Marie + Ježíšek + dítě s pejskem
ZŠ Hluboká sv. Josef a 2 ovečky
FZŠ České mládeže král Baltazar a kometa nad betlémem
ZŠ Pod Vodojemem král Melichar a kravička
ZŠ Stříbrnická král Kašpar, oslík a pekařka
ZŠ Husova anděl a 2 ovečky
ZŠ Karla IV. 2 malí andělíčci + chlapec s ovečkou
ZŠ Palachova pekař, pastýř, velbloud
DDM ZpDVPP chlapeček s dívenkou, děti s husami, babka s jablky
ZŠ SNP 6 2 ovečky

Samostatným ocenění hodným počinem žáků 1. a 2. stupně základní školy Palachova je Keramický betlém, který je umístěn ve výloze OC Forum a sestává z více jak 30 postaviček.

„Se školami se nám velmi dobře spolupracovalo a jsme rádi, že výsledná dílka skutečně stojí za to. Jediné, čeho jsme litovali, bylo, že postaviček nemůže být více,“ doplňuje Anna Havelková.

UJEP, Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*