Ve Vědecké knihovně ústecké univerzity odstartoval Týden knihoven

Zdroj: pixabay.com
  •  

Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se opět zapojila do největší společné události českých knihoven, probíhající po celé České republice v prvním říjnovém týdnu.

Na celý týden Vědecká knihovna UJEP vyhlásila „amnestii dlužníků“. Čtenářům, kteří mají vypůjčené knihy s prošlou výpůjční lhůtou a vrátí je‚ v průběhu Týdne knihoven zpět, bude prominut poplatek z prodlení.

Novinkou letošního ročníku je možnost získání bezplatné roční registrace ve Vědecké knihovně UJEP (v období od 2. října do 7. října 2017) pro všechny nově registrované čtenáře. Každý nově registrovaný čtenář obdrží navíc v rámci registrace drobný dárek.

Nejočekávanější akcí, kterou knihovna připravuje, je Autorské čtení ústeckého rodáka Josefa Formánka. Autor nejrychleji napsané knihy na světě, zakladatel geografického časopisu Koktejl, cestovatel a spisovatel v jedné osobě, Josef Formánek zavítá do Ústí nad Labem v úterý 3. října v 17:00 h.

O dva dny později ve čtvrtek 5. října od 10:00 hodin se ve skupinové studovně knihovny uskuteční tzv. Pokec v knihovně. Jedná se o nový formát akce, která je určena pro všechny, co chtějí debatovat o knihovně a o možnostech jejího dalšího rozvoje.

Všechny výše zmiňované akce Vás zavedou do budovy Vědecké knihovny UJEP v univerzitním kampusu na adrese: Pasteurova 5, 400 96 Ústí nad Labem. Více informací o jednotlivých aktivitách je možné získat na webových stránkách knihovny: http://knihovna.ujep.cz/

nebo na facebooku: https://www.facebook.com/VedeckaKnihovnaUjep/?fref=ts

Vstup na všechny akce je volný. Týden knihoven probíhá za finanční podpory statutárního města Ústí nad Labem.

Kompletní program: http://knihovna.ujep.cz/

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*