Ve velké části Ústí nebude možné pít alkohol

ilustr. obr.
  •  

Ústečtí zastupitelé rozšířili vyhlášku, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti. Je v ní mnohem více míst se zákazem než dosud. V praxi to znamená, že pít alkohol na veřejnosti nebude možné ve značné části města.

Podle primátorky Věry Nechybové rozšíření vychází z požadavků obvodů a městské policie. Například Neštěmice požadovaly zákaz v Mojžíři. „Stává se, že zde mnozí lidé popíjí. Když přijedou strážníci, dělají si z nich srandu, že to vyhláška nezakazuje,“ uvedla starostka Yveta Tomková.

Vyhláška prošla jen těsně. Mnozí zastupitelé poukazovali na to, že výtržnictví, rušení nočního klidu a další nešvary postihují jiné zákony. Také to třeba zamezuje tomu, aby si lidé někde ve slušnosti udělali piknik s lahví vína nebo plechovkou piva. Výjimky z vyhlášky, třeba na nějaké akce, musí schválit rada města.

Podle ředitele městské policie Pavla Bakuleho je rozšíření potřebné. „Umožňuje nám to zamezit tomu, aby nějaká problémová situace vůbec vznikla,“ vysvětlil. Nyní strážníci řeší do 200 podobných případů ročně.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*