Vědec se stal vicemistrem Evropy v silovém trojboji

Silák z ústecké univerzity na stupních vítězů (první zleva). Foto: archiv Pavla Krause
  •  

Odborný vědec fakulty strojního inženýrství ústecké univerzity Pavel Kraus získal titul vicemistra evropy v silovém trojboji.

Na evropském šampionátu, který se konal v Německu, se muži a ženy střetli ve třech disciplínách: Powerlifting – silový trojboj, Bench-press a Deadlift – mrtvý tah.

Pavel Kraus  soutěžil v disciplíně Powerlifting. V kategorii Muži Open do 100 kg RAW získal druhé místo, když uzvedl celkem 700 kg (dřep 260 kg, bench 170 kg a mrtvý tah 270 kg). A tím získal titul vicemistra Evropy 2019 v silovém trojboji.

„Jsme rádi, že naši vědci vynikají i v oblasti sportu. Na Pavla Krause jsme náležitě hrdí, vždyť v roce 2017 již získal titul druhého vicemistra světa v silovém trojboji v kategorii Muži Open do 90 kg RAW,“ uvádí Lucie Melničáková z fakulty strojního inženýrství.

Certifikát pro ústeckého vědce. Foto: archiv Pavla Krause

„Po získání poháru ze Sportovního dne rektora 2019 za nejlépe sportující fakultu je to letos další velký sportovní úspěch našich pracovníků. Děkuji všem studentům a pracovníkům fakulty, že se zapojují do sportovních aktivit a dokazují tak, že i naši vědci mají sportovního ducha a nejsou to žádné laboratorní myšky. Ing. Pavlu Krausovi, samozřejmě, upřímně gratuluji,“ dodává prof. Štefan Michna, děkan fakulty.

Silový trojboj (powerlifting) je silový sport, který se skládá ze 3 disciplín: dřep, bench-press (též tlak na lavici) a mrtvý tah. Silový trojboj je podobný vzpírání, v obou těchto sportech se zvedá osa v různých disciplínách a závodník má na každý z nich tři pokusy. Sportovec věnující se silovému trojboji se nazývá lifter nebo také powelifter.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*