VIDEO, FOTO: Letní kino hostilo cyklofestival UL-LET

UL LET. Foto: Martina Seewaldová

Původně cyklofestival s názvem UL-LET se letos pořádně rozrostl. Tradičně se uskutečnil v ústeckém Letním kině 16. a 17. května.

První novinkou byla účast tradičního sjezdu, downtownu v seriálu „Czech Downtown Tour 2015. „Se Štěpánem Červeným z Rakovníka a Martinem Soukupem z Karlových Varů jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se uspořádat sérii městských sjezdů v České republice. Jde o nultý ročník, který jde ve šlépějích, podobné série – Ghost Dual Cupu. Každý závod se počítá do žebříčku. Pomáháme si co se sponzorů, médií i samotné organizace týče,“ prozradil hlavní pořadatel UL-LETu Vítězslav „Stráňa“ Stránský.

Druhou ústeckou novinkou byl dual slalom, který se jede v rámci zmíněného Ghost Dual Cupu.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Třetím do party disciplín, která se osvědčila loni, je XC Eliminator, který atmosférou předčil očekávání. V podstatě jde o krátký závod horských kol na okruhu, přičemž ze 4 lidí v rozjížďce postupují do dalších bojů pouze dva jezdci.

UL-LET je určený především pro hobby závodníky. Při stavbě překážek je to zohledněno a vzhledem k tvrdému podkladu jde zkrátka především o bezpečnost. Tradičním tahákem pro oči diváků i měřítkem odhodlanosti jezdců byla dřevěná překážka, legendární skok, ne náhodou zvaný Mastodont.

UL LET (1) UL LET (2) UL LET (3) UL LET (5) UL LET (6) UL LET (7)

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*