VIDEO, FOTO: V Brné běželi pro děti z domova

Rychtářská 12. Foto: Vít Lukáš
  •

Nejen láska běhání, ale zapálení pro dobrou věc, vylákalo v sobotu dopoledne 296 běžců na cyklostezku v Brné.

Ve zdejším cyklokempu Loděnice se konal druhý ročník Rychtářské dvanáctky. Část z výtěžku ze závodu poputuje nadačnímu fondu Plamínek naděje, který charitativní běh uspořádal, aby byly peníze na sportovní hřiště pro děti z dětského domova na Střekově.

Na start hlavního běhu se nakonec postavilo 160 sportovců, ostatní si zvolili buď kilometrový rodinný nebo dvoukilometrový juniorský závod. Hlavním vítězem letošního ročníku se stal Tomáš Bystřický, který dvanáctikilometrovou trať zdolal v čase 41:40. Nejrychlejší ženou v cíli byla Zuzana Rusínová. „Trať byla parádní,“ pochvalovala si. Na hodinkách si pak s uspokojením prohlížela čas 45:37.

Úsměvem nešetřil ani náměstek primátora Jiří Madar, který startoval rodinný závod. „Účast je skvělá, lepší než v minulém roce,“ řekl. Mnozí běžci si dvanácku dali jako rozklusání na Ústecký půlmaraton, který se běží 12. září.

Kopie č. - Rychtářská 12 (2) Rychtářská 12 (1) Rychtářská 12 (2) Rychtářská 12 (3) Rychtářská 12 (4) Rychtářská 12 (5) Rychtářská 12 (6) Rychtářská 12 (7) Rychtářská 12 (8) Rychtářská 12 (9) Rychtářská 12 (10) Rychtářská 12 (11) Rychtářská 12 (12) Rychtářská 12 (13) Rychtářská 12 (14) Rychtářská 12 (15) Rychtářská 12 (16) Rychtářská 12 (17) Rychtářská 12 (18)