VIDEO: Ústecké fórum občanů nepodpoří koalici ANO a Pro!Ústí

  •  

Na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva města 10.listopadu nepodpoří zastupitelé Ústeckého fóra občanů (UFO) koalici ANO 2011 a Pro!Ústí. Uvedl to dnes na tiskové konferenci lídr hnutí Jiří Madar.

„Do dnešního dne jsme nebyli osloveni ke spolupráci od vítězných stran ANO a PRO!ÚSTÍ, které spolu tvoří velmi nestabilní koalici, a proto je jasné, že budeme v konstruktivní opozici. Jsme ale připraveni podpořit návrhy dobré pro občany našeho města,“ řekl Madar. Dodal, že zastupitelé UFO nebudou hlasovat pro primátora, starosty a složení jednotlivých rad města a obvodů. „Tyto lidi neznáme a nejsme podrobně seznámeni s koaliční smlouvou a jejími konkrétními body,“ dodal Madar.

V radě magistrátu obsadí zástupci hnutí ANO 2011 pět míst, včetně primátora a jednoho náměstka. PRO! Ústí bude mít dva náměstky a dva radní. Primátorem se stane Josef Zikmund z vítězného hnutí ANO. Náměstky primátora budou pro oblast financí a rozpočtu Martin Mata (ANO), pro oblast dohledu nad majetkem města Martin Hausenblas (PRO! Ústí) a pro oblast školství a sociální sféru Jana Bohuňková (PRO! Ústí). V radě města dále zasednou David Daduč (PRO! Ústí), Pavel Štěpař (ANO), Jaroslav Achab Haidler (PRO! Ústí), Milan Krejčí (ANO) a Yveta Tomková (ANO).

UFO bude v zastupitelstvu prosazovat například vypracování jasně definované koncepce podpory sportu, chce zajistit kvalitní akutní péči, rozšíření pohotovostí a zajištění kvalitní následné péče, zrušit poplatek za komunální odpad pro děti do 18 let, upravit daň z nemovitostí pro občany, kteří se o ně dobře starají nebo podpořit ústecké letiště.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*